Data dodania: 07/09/2022

Panattoni sprzedało czeskiemu funduszowi Trigea Nemovitostní Fund - spółce inwestycyjnej należącej do czeskiej Grupy Partners - w pełni wynajęty park dystrybucyjny Panattoni Park Tricity North. Nieruchomość klasy A o powierzchni 46 000 mkw. jest piątym trójmiejskim parkiem Panattoni, a pierwszym w pobliżu Gdyni. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Czeski fundusz Trigea Nemovitostní Fund kupił Panattoni Park Tricity North

– Udana sprzedaż tego dobrze zlokalizowanego aktywa świadczy o utrzymującym się na polskim rynku silnym apetycie inwestorów na nowoczesne nieruchomości logistyczne o wysokich parametrach zrównoważonego rozwoju. Region Trójmiasta jest największym ośrodkiem portowym i jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów w kraju – komentuje Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni Europe and India.


Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Panattoni Park Tricity North znajduje się w odległości nieco ponad 20 kilometrów od lotniska i ośmiu kilometrów od głębokowodnego terminalu kontenerowego w Porcie Gdynia, posiada dużą liczbę doków, bramy wjazdowe z poziomu zero, przestronne place serwisowe, a także energooszczędne i ekologiczne rozwiązania, zgodne z wymogami certyfikatu BREEAM na poziomie "good". 
– To nasza druga inwestycja w Polsce. Pokazuje naszą wiarę w siłę rynku logistycznego w Polsce i atrakcyjność Trójmiasta, jako miejsca docelowego dla międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych – przekonuje Inż. Tomáš Trčka, prezes Trigea Nemovitostní Fund, SICAV, a.s. 


Firmie Panattoni doradzały firmy DLA Piper i Albaluna Investments. Kupującego wspierała firma Cushman & Wakefield oraz Arcadis, Baker McKenzie i Greenberg Traurig Nowakowska-Zimoch Wysokiński.