Data dodania: 19/01/2021

Deweloper Panattoni został właścicielem działki o powierzchni 8,2 ha na warszawskim Annopolu. Deweloper zrealizuje tu City Logistics Warsaw IV, które zajmie ok. 40 000 mkw. Dwa obiekty w ramach parku powstaną przy drodze S8.

City Logistics Warsaw IV to już szósta realizacja w ramach koncepcji City Logistics w Warszawie. Nowy projekt magazynowy powstanie na działce o powierzchni 8,2 ha i będzie składać się z dwóch hal o łącznej powierzchni 40 000 mkw. Inwestycja zostanie wybudowana obok pętli tramwajowej, co pozwoli przyszłym pracownikom dotrzeć do centrum miasta w ok. 30 minut.

– Umiejscowienie naszej nowej inwestycji na Annopolu wiąże się z szeregiem korzyści. Po pierwsze to doskonała baza dla najemców, dzięki bezpośredniemu połączeniu z Białymstokiem i Poznaniem, czy dalej z Niemcami. Po drugie, obiekt będzie doskonale skomunikowany z resztą miasta, co zagwarantuje dostęp do pracowników. Połączenia tramwajowe oraz nieodległa stacja metra Bródno pozwolą na sprawne dotarcie z niemal każdej części stolicy – podkreśla Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni. Zwraca również uwagę, że Annopol to historyczna tkanka przemysłowa Warszawy, a lokalizacja nie wchodzi w konflikt z zabudową mieszkalną.

City Logistics Warsaw IV to już szósta inwestycja w obszarze City Logistics w stolicy. Poza Warszawą wciąż rozwijane są te projekty we Wrocławiu, w Katowicach, Łodzi czy Poznaniu - obecnie deweloper dostarczył ok. 200 000 mkw. powierzchni w ramach miejskiej logistyki, będąc w trakcie budowy kolejnych 100 000 mkw.