Data dodania: 01/08/2019

Panattoni Europe rozpoczyna budowę A2 Warsaw Park - swoją największą inwestycję w rejonie stolicy. Nowy obiekt będzie miał łączną powierzchnię 102 500 mkw. i zostanie zlokalizowany obok Węzła Grodzisk Mazowiecki oraz autostrady A2.

A2 Warsaw Park to kolejny magazyn klasy A wybudowany przez dewelopera w regionie warszawskim. Kompleks magazynowo–biurowy będzie przeznaczony zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Dla wygody najemców wszystkie bramy wjazdowe na teren obiektu zostaną umiejscowione na poziomie „0”. Zostanie wyposażony w oświetlenie LED i spełni normy certyfikatu BREEAM na poziomie "good". Pierwszym najemcą została firma Raben Logistics Polska, która wynajęła 30 000 mkw. powierzchni.

- Poszerzanie naszej oferty w tak strategicznym rejonie, to dla nas kluczowy element rozwoju firmy. Mamy świadomość, że rynek warszawski jest bardzo ważny na mapie polskiej logistyki. Popyt jest tutaj ogromy i wynosi ok. 28 proc. netto łącznego zapotrzebowania na powierzchnię w Polsce. To czyni z Warszawy i okolic jednego z liderów w tej kategorii - komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe. Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

W ostatnim czasie deweloper sprzedał inwestycję magazynową Panattoni Warsaw West VI w Grodzisku Mazowieckim. Nowym właścicielem jest fundusz Encore+. Centrum logistyczne jest w pełni wynajęte i posiada blisko 44 000 mkw. powierzchni.