Data dodania: 23/05/2022

Panattoni rozpoczyna budowę kolejnego parku logistycznego w województwie kujawsko-pomorskim. Tuż pod Grudziądzem deweloper zrealizuje kompleks o powierzchni blisko 70 000 mkw. Pierwszym najemcą jest firma logistyczna, która zajmie ok. 9 000 mkw.Panattoni Park Grudziądz położony będzie przy Węźle Nowe Marzy w gminie Dragacz łączącym Autostradę A1 z Drogą Krajową 91. Inwestycja powstanie na gruncie o powierzchni 11 ha zlokalizowanym 10 km od centrum Grudziądza. Panattoni planuje budowę kompleksu o powierzchni 69 148 mkw. w ramach 4 budynków. Pierwszym najemcą została firma logistyczna, która skorzysta z ok. 9 000 mkw. Realizacja budynku już się rozpoczęła i zostanie ukończona w ciągu roku.

Panattoni Park Grudziądz powstaje w gminie Dragacz, przy Węźle Nowe Marzy.

– Grudziądz to doskonała lokalizacja położona w połowie drogi między dwoma błyskawicznie rozwijającymi się rynkami – trójmiejskim i bydgosko-toruńskim. Dlatego jej otwarcie na nowoczesną powierzchnię przemysłową było tylko kwestią czasu. Na logistycznej mapie Polski już prawie nie ma białych plam, przy rosnącej atrakcyjności rynku krajowego, na znaczeniu zyskują także rynki lokalne, a my już na nich jesteśmy i czekamy na najemców, oferując lokalizację przy kluczowych arteriach – mówi Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.


Panattoni już dostarczyło w województwie kujawsko-pomorskim ponad 300 000 mkw., a realizacja Panattoni Park Grudziądz oraz innych inwestycji w regionie - deweloper buduje m.in. Panattoni Park Toruń II oraz Panattoni Park Bydgoszcz IV - pozwoli przekroczyć pół miliona mkw.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

W 2019 roku Panattoni ukończyło budowę fabryki w Grudziądzu dla firmy Kitron, skandynawskiego producenta elektroniki. Wybudowany w formule BTS (built-to-suit) zakład został dopasowany do potrzeb zautomatyzowanej produkcji. Obiekt wyposażono m.in. w systemy kontroli temperatury i wilgotności realizowane przez centrale wentylacyjne, rozbudowaną sieć koryt kablowych, instalację sprężonego powietrza i próżni czy pomieszczenie suszarni z dopuszczalną temperaturą 75°C. Dodatkowo w hali zastosowano antyelektrostatyczną posadzkę żywiczną ESD.