Data dodania: 17/11/2022

Inpro przygotowuje koncepcję zabudowy i rewitalizację terenu przy ulicy Głowackiego w Olsztynie. W ramach projektu, w miejscu nieczynnego basenu miejskiego, planowana jest budowa nowoczesnego osiedla z dachami pokrytymi roślinnością.


W miejscu basenu przy ulicy Głowackiego w Olsztynie spółka Inpro wybuduje osiedle Metamorfoza. Fot. Inpro.

W Olsztynie przy ulicy Głowackiego aktualnie trwają prace rozbiórkowe znajdującego się na tym terenie nieczynnego już najstarszego basenu w mieście. Trójmiejski deweloper Inpro przygotowuje teren pod mieszkaniową inwestycję. Firma jest obecnie w trakcie opracowywania koncepcji zabudowy nowego miejsca. W ramach projektu planowana jest budowa nowoczesnego osiedla, a także pełna rewitalizacja terenów zielonych.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Oprócz osiedla mieszkaniowego planujemy także rewitalizację pobliskich terenów zielonych mającą na celu utworzenie parku z ciekawą infrastrukturą. Mamy nadzieję, że cały kompleks odmieni tę przestrzeń, nadając jej nową formę. Patrząc na planowaną ogromną przemianę tego miejsca, zadecydowaliśmy, że projekt będzie nosił wyjątkową nazwę, zwiastującą nadchodzące zmiany: Metamorfoza – mówi Robert Maraszek, wiceprezes spółki Inpro.

W ramach inwestycji zaplanowano budowę 3 budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie. W obiektach powstaną lokale liczące od 1 do 5 pokoi o zróżnicowanych metrażach od 28 do 110 mkw. Mieszkania na parterze będą posiadały ogródki. W budynkach powstaną podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi. W obiektach przewidziano także przestrzeń na rowerownie oraz wózkarnie. Dachy budynków pokryte będą roślinnością, koncepcja całego projektu poza samym osiedlem mieszkalnym zakłada także zaprojektowanie terenu ogólnodostępnego parku, obejmującego nie tylko strefy zielone, ale także infrastrukturę rekreacyjną.

Zakończenie trwających aktualnie prac rozbiórkowych zaplanowane jest na koniec stycznia 2023 roku. Data rozpoczęcia budowy inwestycji wstępnie ustalona jest na lata 2024-2025.