Data dodania: 22/02/2021

Atal rozpoczął realizację kolejnej inwestycji w Warszawie. Zlokalizowane w prawobrzeżnej części miasta Osiedle Poematu w pierwszym etapie obejmie 163 mieszkania i lokal usługowo-handlowy.

Osiedle Poematu - nowa inwestycja Atal w Warszawie.


Osiedle Poematu powstaje na warszawskim Wawrze przy ulicy Poematu. Za projekt odpowiada pracownia FS&P Arcus. W ramach pierwszego etapu inwestycji zaprojektowano dwa liczące po pięć pięter budynki, w których powstaną 163 mieszkania o powierzchniach od 36,5 do 118 mkw. Będą to lokale o zróżnicowanych układach – dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie balkon, taras lub – w przypadku parterowych lokali – prywatny ogródek. Z myślą o zmotoryzowanych zaplanowano 10 naziemnych miejsc parkingowych oraz 161 miejsc postojowych w garażu podziemnym, w tym 18 stanowisk „eko”, z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkową przestrzeń do przechowywania zapewni 51 komórek lokatorskich. Na parterze budynku zaprojektowano lokal o przeznaczeniu usługowo-handlowym.

Na terenie osiedla znajdzie się starannie zaprojektowana zieleń z miejscami rekreacji oraz placem zabaw dla najmłodszych. Budynki zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Planowany termin oddania pierwszego etapu inwestycji Osiedle Poematu do użytkowania to II kwartał 2023 roku.

Atal realizuje w Warszawie szereg inwestycji - na Dolnym Mokotowie powstaje kameralny kompleks Bartycka 49 Apartamenty. Z kolei na Białołęce, przy ul. Ostródzkiej zlokalizowana jest inwestycja Apartamenty Ostródzka. W pobliżu Alei Jerozolimskich powstaje wieloetapowa inwestycja Osiedle Warszawa, natomiast na Pradze-Południe - projekt Nowa Grochowska.