Data dodania: 23/11/2022

Okam otrzymał prawomocne pozwolenie na rewitalizację Warzelni w Bohemie – Strefa Praga, co daje zielone światło dla kontynuacji rewitalizacji pofabrycznych terenów na warszawskiej Pradze Północ. W ramach etapu B inwestycji, na działce o powierzchni ponad 3000 mkw powstanie prawie 70 loftów w oryginalnym historycznym, ponad 120-letnim budynku.

Okam rozpocznie rewitalizację Warzelni w Bohemie – Strefa Praga w II kwartale 2023 r.


Warzelnia, będąca częścią całego kompleksu Bohemą w centralnej jej części, w sąsiedztwie komina, będzie oferować przyszłym mieszkańcom 67 apartamentów typu loft o podwyższonym standardzie i ponadprzeciętnej wysokości w budynku liczącym ponad 120 lat. Do apartamentów przynależeć będą antresole, loggie, tarasy, ogródki zewnętrzne i ogrody zimowe. Obiekt składać będzie się z jednego czterokondygnacyjnego budynku wraz z wewnętrznym, zielonym dziedzińcem. Zaplanowano również miejsca parkingowe. Od strony ul. Szwedzkiej do dyspozycji mieszkańców będzie ponadto 5 lokali usługowo-handlowych. Rozpoczęcie prac planowane jest na II kwartał 2023 roku.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>- Okam od początku swojej obecności na polskim rynku kojarzony jest z ambitnymi projektami  o charakterze rewitalizacyjnym. Nadajemy nowe życie poprzemysłowym obiektom, z poszanowaniem dla ich historii, uwzględniając przy tym aktualne trendy. Warzelnia i cała Bohema – Strefa Praga jest tego doskonałym przykładem, w którym zachowujemy oryginalną architekturę i ducha przeszłości. Cieszymy się, że będziemy mogli stworzyć apartamenty premium w tak starym budynku Warzelni, kryjącym w sobie piękną kartę historii - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.


Surowego, naturalnego charakteru nadadzą wnętrzom betonowe, prefabrykowane parapety. Elewacja budynku zostanie wykonana z cegły i materiału nawiązującego wyglądem do miedzianej stali - korten. Zakończenie prac rewitalizacyjnych i oddanie Warzelni do użytkowania planowane jest na II kwartał 2025 roku. Aktualnie Okam przygotowuje się do odbiorów 280 mieszkań w etapie C, w czterech budynkach zlokalizowanych najbliżej metra Szwedzka, a w trakcie są prace budowlano-rewitalizacyjne w ramach etapów D i E.