Data dodania: 30/04/2009


W Poznaniu powstaną Ogrody Ludwiki

W tym roku rozpocznie się pierwsza w Polsce, warta 300 mln zł inwestycja firmy Frankonia Eurobau Projektentwicklung - spółki-córki jednego z największych niemieckich deweloperów w segmencie premium Frankonii Eurobau AG. W Poznaniu powstaną Ogrody Ludwiki - atrakcyjny, wysokiej klasy kompleks mieszkaniowo-usługowy położony w jednym z najpiękniejszych zakątków miasta.
W tym roku rusza pierwsza w Polsce inwestycja niemieckiej firmy deweloperskiej Frankonia Eurobau AG, której portfel inwestycyjny szacowany jest na 2,5 miliarda EUR. W Poznaniu, na działkach o łącznej powierzchni ok. 3 ha, u zbiegu ulic Droga Dębińska i Bielniki, powstaną Ogrody Ludwiki - jeden z najbardziej ciekawych i luksusowych kompleksów mieszkaniowo-usługowych w naszym mieście. Wartość inwestycji, dzięki której na poznańskim rynku nieruchomości pojawi się w najbliższych latach ok. 350 nowych mieszkań, szacowana jest na ok. 300 mln zł. Projekt, dzięki doskonałej lokalizacji w sąsiedztwie rzeki Warty oraz w pobliżu popularnych terenów rekreacyjnych na Łęgach Dębińskich, łączy w sobie urok i zacisze podmiejskiej rezydencji oraz komfort życia w obrębie centrum miasta. Inwestycja, nadzorowana przez polski oddział Frankonii Eurobau Projektentwicklung realizowana będzie w trzech etapach.
Niedługo rozpocznie się sprzedaż Park View - 6 stylowych pięciokondygnacyjnych budynków, w których zaprojektowano łącznie 129 mieszkań o podwyższonym standardzie oraz 10 lokali usługowych. W drugim etapie powstanie część nazwana River View, czyli 3 luksusowe budynki w trzykondygnacyjnej zabudowie. Niewątpliwym atutem zaplanowanych w tych obiektach 34 przestronnych, wysokich na ponad 3 metry apartamentów będzie malowniczy widok na rzekę Wartę. W 2010 r. rozpocznie się ostatni etap inwestycji, obejmujący realizację dalszych ok. 200 mieszkań w trzy- oraz pięciopiętrowych budynkach. Wszystkie obiekty Ogrodów Ludwiki wyposażone zostaną w podziemne garaże.
Malownicze tereny, na których zlokalizowane zostały Ogrody Ludwiki sąsiadują z lasem „Dębina", który w 1834 roku przekazała miastu Ludwika Radziwiłłówna. Dziś rosną tu najstarsze okazy drzew w Poznaniu. Architektura kompleksu w nowoczesny sposób odwołuje się do ducha
XIX-wiecznego miasta. Klasycyzujące budynki o wyważonych proporcjach zaprojektował Wojciech Grabianowski, były profesor poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie partner w niemieckim biurze projektowym RKW. Zostaną one wykonane z materiałów o najwyższym standardzie. Szlachetne tynki i naturalny kamień na elewacjach, wysokiej jakości wykończenia powierzchni wspólnych, historyzujące detale, duże przeszklenia i wygodne tarasy - wszystkie te elementy wraz z otaczającą kompleks zielenią sprawiają, że myśli wędrują ku niegdysiejszym ideom miasta ogrodu, którego znakomitą realizacją, cieszącą oczy Poznaniaków był i od dwóch stuleci pozostaje np. Sołacz.
Wyłącznym agentem zajmującym się sprzedażą apartamentów została poznańska firma Celka&Frąckowiak Nieruchomości, specjalizująca się m.in. w obsłudze rynku mieszkaniowego
z segmentu premium.