Data dodania: 12/03/2019

To już drugie podejście w poszukiwaniach wykonawcy ponad 24 kilometrowej trasy autostrady A1 między Tuszynem a Częstochową. GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka A1 B Piotrków Trybunalski - Kamieńsk.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi rozstrzygnęła ogłoszony w grudniu 2018 r. ponowny przetarg na budowę odcinka autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione, ponieważ z podpisania umowy zrezygnowali wyłonieni wykonawcy.

Jak informuje GDDKiA, najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka B złożyła firma Mirbud. Wartość kontraktu to 857 mln złotych brutto. Wykonawca będzie miał 35 miesięcy na realizację przedsięwzięcia, w tym 10 miesięcy na projekt, resztę na roboty budowlane. W przypadku prac budowlanych wyłączone są okresy zimowe (15 grudnia – 15 marca). Realizacja obejmie ponad 24 kilometrowy odcinek w systemie projektuj i zbuduj.

Wybrano również najkorzystniejszą ofertę na nadzór dla tego odcinka. Złożyło ją konsorcjum firm: Drogowa Trasa Średnicowa z Katowic i INCO Consulting z Pszczyny. Oferta została wyceniona na blisko 14,1 mln złotych. Obydwa wybory nie są jeszcze prawomocne.