Data dodania: 03/08/2015

Klaus Boede zastąpił dr Christofa Briksla na stanowisku Chief Financial Officer (CFO) i wiceprezesa Hochtief Polska, przejmując tym samym odpowiedzialność za zakres spraw finansowych firmy.

Dr Christof Brixel pełnił funkcje CFO i wiceprezesa w Hochtief Polska od września 2012 roku. Ch. Brixel objął teraz funkcję dyrektora ds. finansowych w spółkach wchodzących w skład Hochtief Infrastructure w regionie Europy Zachodniej (Business Sector Europe West w Hochtief Infrastructure) oraz funkcję CFO w Hochtief (UK) Construction Ltd.

Klaus Boede ma 25-letnie doświadczenie w branży budowlanej, z czego 19 lat przepracował w koncernie Hochtief, do którego dołączył w 1996 roku. Podczas swojej kariery w wielu krajach w Europie Klaus Boede pełnił funkcje kierownicze w obszarze finansów i controllingu. Od 2003 roku pracował w Hochtief PPP Solutions, najpierw jako dyrektor ds. handlowych w Niemczech, następnie jako CFO i dyrektor ds. finansowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ostatnio pełnił funkcje dyrektora ds. finansowych i administracji w Hochtief PPP Solutions w Grecji. Wcześniej pracował jako dyrektor ds. controllingu w spółkach Hochtief w Czechach i w Rosji. Zanim rozpoczął pracę w Hochtief pełnił m.in. funkcje dyrektora ds. controllingu projektu w Thyssen Schachtbau GmbH.