Data dodania: 21/01/2021

Spółka Allegro wynajmie w budynku D poznańskiego kompleksu Nowy Rynek ponad 26 tys. mkw. Biura realizowane przez Skanska to pierwsza inwestycja w stolicy Wielkopolski ubiegająca się o certyfikację WELL Core&Shell, a także pierwszy obiekt w mieście, przy którym zostanie położny chodnik z antysmogowego betonu. Allegro - polska spółka prowadząca najpopularniejszą platformę zakupową w Polsce - to nowy najemca kompleksu Nowy Rynek, wielofazowego projektu, który docelowo będzie się składał z 5 budynków o różnej funkcjonalności, a jego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie 100 tys. mkw. Obecnie realizowana faza D dostarczy ok. 39 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Niedawno osiągnęła ona wysokość docelową – 55 m, a prace konstrukcyjne przy tym etapie zostały zakończone. Oddanie do użytkowania zaplanowane jest na drugi kwartał 2021 r. Wtedy też rozpocznie się proces przekazywania powierzchni najmu, a nowy najemca docelowo zajmie powierzchnię ponad 26 tys. mkw. oraz 177 miejsc parkingowych.

– Transakcja z Allegro to w 2020 roku druga największa nowa umowa najmu na polskim rynku, tuż po naszej transakcji z Grupą PZU. Bardzo się cieszę, że budynki Skanska niezmiennie wzbudzają duże zainteresowanie i sukcesywnie zapełniają się kolejnymi najemcami. To potwierdzenie słuszności naszej strategii realizowania najwyższej jakości projektów oraz dowód zaufania, jakim darzą nas nasi Klienci. Sukcesy, takie jak ten, są dla nas bardzo ważne, szczególnie w kontekście dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości na rynku – mówi Arkadiusz Rudzki, wiceprezes ds. wynajmu i sprzedaży w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nowy Rynek stworzy kwartał miasta, z którego poznaniacy będą mogli korzystać na wiele sposobów – pracując w nowo powstałych biurowcach czy odpoczywając w ogródkach miejskich kawiarni. Projekt stanie się istotnym elementem nowej dzielnicy, wzbogacając jej ofertę urbanistyczną. Powstanie tu swojego rodzaju miejski rynek, który stworzy przyjazną przestrzeń do pracy, mieszkania i rozrywki. Wyróżnikiem projektu będzie rynek zlokalizowany wewnątrz kompleksu. W ramach inwestycji powstają również zielone wyspy, mała architektura oraz roślinność, uprzyjemniające spotkania i rekreację.  

Zaplanowano również chodnik z zielonego betonu oczyszczającego powietrze, który będzie miał prawie 4000 mkw. W ciągu roku zneutralizuje równowartość zanieczyszczeń wyemitowanych przez samochody z silnikiem diesla, które przejechały ponad 70 tys. kilometrów.

Budynek D jest też realizowany zgodnie z najbardziej wymagającymi wytycznymi certyfikacji WELL, która przyznawana jest powierzchniom biurowym przyjaznym dla zdrowia i samopoczucia pracowników. Ma to olbrzymie znaczenie nie tylko ze względu na trwającą pandemię, ale również z perspektywy zapewniania lepszej atmosfery i tworzenia optymalnych warunków pracy w biurze. Projekt będzie pierwszym biurowcem w regionie, który otrzyma to wyróżnienie.