Data dodania: 24/06/2022

Resi Capital zapowiada budowę co najmniej 10 tys. mieszkań w inwestycjach realizowanych samodzielnie i w ramach współpracy z partnerami pozyskanymi przez Cavatina International. Spółka wchodzi na rynek sprzedaży mieszkań z ofertą 341 lokali w ramach wielofunkcyjnego projektu Quorum we Wrocławiu.

Resi Capital zapowiada budowę co najmniej 10 tys. mieszkań na wynajem i sprzedaż.

Resi Capital, spółka z grupy kapitałowej Cavatina Group, aktywna do tej pory na rynku inwestycji PRS, rozszerza swój profil działalności o sprzedaż mieszkań w wybranych lokalizacjach. W styczniu 2022 r. spółka uruchomiła pierwszą platformę umożliwiającą przeprowadzenie pełnego procesu rezerwacji mieszkania na wynajem on-line.

– Od uruchomienia platformy Resi Capital prezentującej między innymi mieszkania powstające w ramach kompleksu mixed-use Quorum nad brzegiem Odry we Wrocławiu, otrzymaliśmy wiele zapytań o możliwość ich zakupu. Oferta mieszkań w Polsce stopniowo się kurczy pomimo wciąż dużego zapotrzebowania. Coraz mniej też jest tak dogodnych, świetnie skomunikowanych obiektów premium, jak nasze inwestycje. Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom konsumentów i niektóre z naszych projektów będziemy przeznaczać na sprzedaż mieszkań nabywcom indywidualnym – mówi Bartłomiej Wentlandt, wiceprezes Resi Capital. – Posiadając w ramach grupy kompetencje niezbędne na każdym etapie procesu inwestycyjnego: od zakupu gruntu, poprzez projektowanie i wykonawstwo, aż po wykończenie i zarządzanie lub sprzedaż, mamy dużą elastyczność w kształtowaniu naszego biznesu. Z kolei dywersyfikacja portfela pozwala nam na wykorzystanie rynkowej szansy i optymalizację przepływów finansowych pod kątem dalszej strategii rozwoju – dodaje Bartłomiej Wentlandt.

10 tys. mieszkań w długofalowej strategii
 
W sumie do 2023 r. w obu obszarach działalności zostanie oddanych do użytkowania 2 tys. nowych mieszkań, natomiast do 2025 r. – już ponad 5 tys. W budowie są już projekty we Wrocławiu, Łodzi i Katowicach, z czego mieszkania na sprzedaż zostaną zaoferowane w pierwszej kolejności w ramach projektu Quorum we Wrocławiu. Docelowo, przy wsparciu nowego podmiotu w ramach Grupy Cavatina – Cavatina International – odpowiadającego za stworzenie platformy inwestycyjnej i pozyskanie partnerów kapitałowych oraz możliwe wyjście na rynki poza Polską, Resi Capital ma zbudować przynajmniej 10 tys. mieszkań na wynajem i sprzedaż.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Wszystkie obiekty budowane przez spółkę będą podlegały ocenie w ramach międzynarodowego systemu BREEAM. Firma sukcesywnie realizuje zaplanowane inwestycje jednocześnie pracując nad procesami akwizycji kolejnych gruntów. – Z dużą uwagą podchodzimy do wyboru atrakcyjnych terenów pod kolejne projekty. Na rynku najmu instytucjonalnego wiele projektów powstaje na gruntach przeznaczonych pod usługi. My, chociaż koncentrowaliśmy się od początku na tworzeniu portfela PRS, kupowaliśmy jedynie grunty z przeznaczeniem stricte pod mieszkania. Dzięki temu możemy elastycznie dopasowywać naszą ofertę pod lokalne zapotrzebowanie – tłumaczy Bartłomiej Wentlandt.

W ramach wrocławskiego kompleksu Quorum, poza 341 mieszkaniami od Resi Capital, w ofercie znajdą się także przestrzenie usługowe i biurowe, uzupełnione strefami zieleni i relaksu. Obecnie trwają już prace przy 24-kondygnacyjnej wieży mieszkalnej. Wykonawca przewiduje tu kawalerki, mieszkania 2, 3 i 4-pokojowe o metrażach od 25 do 79 mkw. Sięgająca 140 m wieża biurowa stanie się drugim najwyższym budynkiem stolicy Dolnego Śląska.