Data dodania: 25/11/2021

Spółka P3 rozpoczęła realizację drugiej części magazynu numer 17 w parku P3 Błonie o powierzchni ponad 21.383 mkw., którą zajmie marka oferująca produkty wyposażenia wnętrz. Jednocześnie deweloper finalizuje budowę pierwszej fazy tego samego budynku o powierzchni 17.600 mkw., do którego wprowadzi się sklep internetowy z wyposażeniem łazienek.


Park P3 Błonie pod Warszawą.

– To już kolejna umowa z przedstawicielami szeroko rozumianego segmentu wyposażenia wnętrz, którą zawarliśmy w tym roku. Według statystyk w 2019 r. przychody w segmencie home decor w Polsce wyniosły około 535 mln dolarów, a do 2024 r. spodziewane jest niemal podwojenie wartości rynku. Wzrosty te są wielokrotnie większe niż w Europie, co pokazuje, że jest to bardzo dynamicznie rozwijający się segment rynku, któremu dodatkowo sprzyja rozwój handlu przez internet – komentuje Zbigniew Smyczyński, Senior Leasing Manager P3 Logistic Parks w Polsce.

Nowy obiekt dla Homli będzie pełnił rolę magazynu centralnego, z którego obsługiwane będą zarówno dostawy do sklepów stacjonarnych w centrach handlowych, jak i zamówienia on-line. Generalnym wykonawcą obiektu, którego oddanie do użytku planowane jest na I kwartał 2022 r. jest Kajima Poland. Budynek będzie miał ponadstandradową wysokość – 12 m w świetle, wzmocnioną posadzkę o nośności 7,5 t oraz najwyższą klasę odporności ogniowej, co w przyszłości pozwoli na zainstalowanie wielopoziomowej antresoli. Obiekt zostanie wybudowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM na poziomie „very good”. Przy jego realizacji użyte zostaną panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych. W magazynie zainstalowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED wraz z systemem automatycznego sterowania. Budynek wyposażony zostanie także w instalacje do odzysku wody szarej.