Data dodania: 12/09/2022

Radisson Hotel Group zapowiada dalszy rozwój swojego portfolio w naszym kraju. W tym roku Grupa otworzyła Andersia Hotel & Spa Poznań oraz Radisson RED Gdańsk. W najbliższych miesiącach planowane są kolejne otwarcia - w Ostródzie i Krakowie.

Radisson Hotel Group ma w przygotowaniu kolejne hotele w Polsce.


Radisson Hotel Group posiada portfel 23 hoteli działających i będących w fazie rozwoju, obejmujących łącznie ponad 5 200 pokoi. Aktualnie działające 17 obiektów położonych jest w miastach i w miejscowościach wypoczynkowych. W tym roku na polski rynek Grupa wprowadziła dwie nowe marki: Radisson RED, markę lifestylową grupy w stylu upscale z nieformalną obsługą, oraz Radisson Individuals. Radisson RED Gdańsk został otwarty w sierpniu 2022 roku i znajduje się na gdańskiej Wyspie Spichrzów. Andersia Hotel & Spa Poznań, należąca do Radisson Individuals również została otwarta w sierpniu 2022 roku.  


Niedawne podpisanie umów z Radisson Resort & Suites Ustronie Morskie oraz Radisson Serviced Apartments Kraków rozpoczyna ekspansję grupy na Polskę pod marką Radisson. – Reaktywowaliśmy nasz plan ekspansji w Polsce od 2016 roku, kiedy to zainicjowaliśmy strategię wzrostu skoncentrowaną na tworzeniu zróżnicowanego portfolio w ośrodkach miejskich i wypoczynkowych, działając w segmencie od średniej klasy do luksusu w ramach umów o zarządzanie i franczyzę. Dziś z dumą ogłaszamy, że osiągnęliśmy silny portfel 23 hoteli z ponad 5 200 pokojami w ramach 6 marek Radisson Hotel Group – podkreśla Valerie Schuermans, Vice President Business Development Central & Western Europe.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Radisson Hotel Group nie zwalnia tempa w Polsce i ma ambitny harmonogram  otwarć zaplanowanych na najbliższe miesiące. Na początku 2023 roku otwarty zostanie Radisson Blu Resort & Conference Center Ostróda, z rozbudowanym zapleczem rekreacyjnym, a także konferencyjnym. Latem 2023 roku zostaną otwarte Radisson RED Kraków i Radisson Apartments Kraków, oba będące częścią kompleksu biznesowego Unity Centre w drugim co do wielkości mieście Polski. W 2024 roku Grupa planuje otwarcie kolejnego ośrodka wypoczynkowego na wybrzeżu Bałtyku - Radisson Blu Resort, Międzywodzie. Z kolei Radisson Resort & Suites Ustronie Morskie będzie 23. obiektem grupy w Polsce i jej ósmym resortem. Jego otwarcie planowane jest na 2025 rok.