Data dodania: 15/11/2017

Pod koniec grudnia br. rozpocznie się budowa kolejnej stołecznej inwestycji mieszkaniowej holdingu NC Investment. Będzie to budynek mieszkalny na Bemowie przy ul. Gen. Tadeusza Pełczyńskiego 20C.

 

Obiekt zaprojektowała pracownia architektoniczna MAAS Projekt. Generalnym wykonawcą będzie firma NC Construction. Inwestycja uzyskała już ostateczne pozwolenie na budowę.

 

Projekt NC Investment przy ul. Pełczyńskiego w Warszawie.

 

W obiekcie znajdzie się 35 mieszkań na siedmiu kondygnacjach nadziemnych. Część garażowa zajmie dwie kondygnacje podziemne. Powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 1811 mkw. Największe z nich będą miały 90 mkw. Konstrukcja budynku umożliwia daleko idące zmiany układów funkcjonalnych na poszczególnych kondygnacjach. Dzięki temu ostatnie, szóste piętro daje możliwość stworzenia penthouseꞌu o powierzchni co najmniej 260 mkw.

 

- Budynek wpisany jest w narożną działkę, tak aby w optymalny sposób zapewnić komfort przyszłym mieszkańcom. Bryła budynku jest zwarta na planie prostokąta z centralną wewnętrzną klatką schodową z trzonem windowym. Orientacja budynku północ-południe daje możliwość właściwego doświetlenia mieszkań, zarazem ochrony akustycznej przed węzłem komunikacyjnym. Poziome podziały elewacji o zróżnicowanej linii z silnie zaznaczonymi dużymi balkonami i daszkami zapewniają z jednej strony spokojny apartamentowy charakter architektury, a z drugiej dynamiczny – opisuje architekt Henryk Łaguna z pracowni MAAS Projekt.

 

Inwestycja przygotowywana była przez spółkę od dłuższego czasu. Pierwotny projekt nie uzyskał jednak pozwolenia na budowę z powodu rozbieżnych stanowisk organów administracji publicznej związanych z drogą publiczną, przy której położona jest inwestycja. Obecnie rusza więc projekt drugi, nieco zmniejszony, z dostępem do budynku od drogi wewnętrznej.

 

Zgodnie ze standardami NC Investment na działce pod budynek nie zostanie wycięte ani jedno zdrowe drzewo. Holding nigdy nie wycina drzew, ale je przesadza. W ten sposób pozostanie na terenie inwestycji piękny dwupienny dąb szypułkowy, dodatkowo zaś na działkę przywiezione zostaną drzewa przesadzone z innych terenów. Powierzchnia biologicznie czynna wyniesie w tej inwestycji 306 mkw. Będzie ją tworzyć głównie zieleń niska na płycie garażu i maty wegetacyjne na dachu.