Data dodania: 06/09/2019

W Nysie powstaje największy obiekt handlowy spółki Dekada. Centrum handlowe obejmie 27 tys. mkw. powierzchni, a jego otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2020 roku.

Projekt inwestycji stworzony został przez pracownię architektoniczną JSK Architekci. Ceglane ogrodzenie XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej zostanie w większości zachowane i wkomponowane w elewację galerii, a kolorystyka całego obiektu będzie się do niego odwoływać. Obiekt został podzielony na bryły o różnym wykończeniu elewacji, przy jednoczesnym zastosowaniu szkła i naturalnej zieleni.

Centrum handlowe Dekada Nysa zostanie otwarte w drugiej połowie 2020 r.

– Dekada Nysa to dla nas projekt szczególny. Nie tylko dlatego, że to największa inwestycja w naszym portfolio. Chcemy jak najlepiej odpowiadać na oczekiwania przyszłych klientów, stąd przez długi okres poszukiwaliśmy najlepszych rozwiązań dla tej galerii. W efekcie udało nam się stworzyć projekt, który łączy historię tego miejsca z teraźniejszą tkanką miasta i potrzebami lokalnej społeczności. Z myślą o ich wymaganiach stworzyliśmy bogatą ofertę handlowo-usługową obiektu oraz obszerny sektor rozrywkowy - mówi Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada.

Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Adamietz. Za koordynację budowy odpowiada BOIG Project Management. Prace przy budowie Dekady Nysa trwają od kilku miesięcy i posuwają się dynamicznie do przodu. Na powierzchni ok. 27 tys. mkw. (w tym 19 tys. mkw. GLA), znajdzie się około 80 sklepów oraz strefa rozrywki z multipleksem kinowym, a obszerny parking pomieści 400 samochodów.

– Roboty budowlane postępują zgodnie z planem. Skończyliśmy już ponad 70 proc. konstrukcji żelbetowo-murowej obiektu i przechodzimy do realizacji konstrukcji stalowej dachu. Pracujemy także nad izolacjami termicznymi zewnętrznych ścian. Obecnie wykonywane są one w podziemnej części i przy stropie nad kondygnacją, w której znajdzie się parking. Na ukończeniu są także przebudowy sieci, których umiejscowienie kolidowało z inwestycją i konieczne było zmienienie ich układu. Montowane są też instalacje przeciwpożarowe – mówi Arkadiusz Gawron, Project Manager, BOIG.
 Do końca tego roku budowa ma osiągnąć etap stanu surowego zamkniętego, wtedy też zakończą się prace murowe wewnątrz galerii i rozpoczną prace wykończeniowe związane z suchą zabudową.