Data dodania: 08/10/2021

W inwestycjach Angel City we Wrocławiu i Angel Stradom w Krakowie trwają ostatnie prace wykończeniowe. W tym kwartale nastąpi oficjalne przekazanie kluczy mieszkańcom pięciuset apartamentów, zaś w połowie przyszłego roku będzie gotowy hotel Stradom House.

Apartamentowiec Angel City we Wrocławiu.

We Wrocławiu, w okolicy rzeki Oławy, przy ul. Walońskiej, już wkrótce zostanie oddany do użytku nowoczesny budynek Angel City. Znajduje się w nim 370 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Przyszli mieszkańcy apartamentowca będą mieli do dyspozycji lobby z całodobową ochroną, centrum fitness i strefę SPA o powierzchni prawie 200 mkw., oraz rowerownię. W podziemnej części znajdą się stacje ładowania pojazdów elektrycznych, natomiast na parterze zaplanowano pasaż handlowo-usługowy o powierzchni ponad 1800 mkw. Obecnie we Wrocławiu wszczynane są ostatnie procedury, których celem jest zakończenie robót budowlanych i przystąpienie do odbioru 370 apartamentów o podwyższonym standardzie.


Budowa apartamentowca Angel Stradom w Krakowie dobiegła końca. We wrześniu inwestor zakończył procedury odbiorowe i wkrótce zamierza przystąpić do wydawania lokali nabywcom. W tej chwili na terenie budowy apartamentowca znajdują się ogrodnicy wykonujący ostatnie nasadzenia oraz pielęgnujący gotowe już części ogrodów.

Angel Stradom w Krakowie.

- W dzisiejszym budownictwie kluczowe znaczenie odgrywa zieleń. W ramach akcji Zielone Fundamenty Angel, staramy się zwiększyć liczbę drzew w miastach, w których budujemy. Wiemy, jak ważne jest środowisko naturalne. Zwracają na nie uwagę także nasi klienci, którzy w czasach pandemii szczególnie cenią sobie kawałek zielonej oazy w otoczeniu ich mieszkania. Dlatego łącznie na terenie inwestycji Angel Stradom znajdzie się 40 dużych, co najmniej czterometrowych drzew oraz ponad 10 000 sztuk mniejszych i większych roślin - wylicza Bartłomiej Kostecki, Project Manager Angel Stradom.

Część mieszkalna została już prawie w całości sprzedana. Obiekt posiadał 135 apartamentów, z których największy miał ok. 300 mkw. Poza apartamentowcem ze 150 miejscami parkingowymi, w połowie 2022 r. pojawi się najbardziej reprezentatywna część inwestycji - hotel Stradom House. Przeważająca jego cześć znajduje się w budynku frontowym przy ul. Stradomskiej. Od początku inwestycja ta była dla dewelopera ogromnym wyzwaniem. Przed rozpoczęciem prac kamienica była w stanie ruiny, natomiast odpowiednie przepisy wymagały odrestaurowania części zabytkowych i wkomponowania ich w całość. Niebawem ten historyczny budynek zyska nowy blask, a każdy będzie mógł wówczas skorzystać z części ogólnodostępnych takich jak restauracja, fitness, basen czy SPA.

Angel Poland Group na polskim rynku działa od 18 lat, głównie na rynku wrocławskim i krakowskim. Dotychczas zrealizowała tam m.in. kompleksy mieszkaniowe Angel Plaza, Angel City i Angel Wawel w Krakowie oraz Angel Wings, Angel River we Wrocławiu. W ramach grupy działają również dwa wybudowane przez nią hotele we Wrocławiu: The Granary oraz mix use – OVO Hilton Wrocław obejmujący Double Tree by Hilton. Teraz w Krakowie powstaje kolejny – pięciogwiazdkowy Autograph Collection by Marriott, znajdzie się on w bezpośrednim sąsiedztwie Angel Stradom.

W ramach działalności społecznej Grupa zrealizowała m.in. promenadę przy apartamentowcach Angel Wings i Angel River na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Ponadto projektuje również Park Sensoryczny we Wrocławiu oraz wybudowała pierwsze w Polsce kompleksowe Centrum Seniora Angel Care.