Data dodania: 22/02/2017

Grupa Murapol uplasowała ofertę 11.827 sztuk obligacji serii W o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Blisko 12 mln zł, wpłacone przez 41 nabywców, Grupa przeznaczy na realizację kolejnych krajowych projektów inwestycyjnych.

- Cieszy nas, że po raz kolejny nasza strategia rozwoju zyskała pozytywną ocenę ze stronych tych, którzy współfinansują jej realizację. To dla nas bardzo ważne, ale przede wszystkim budujące, że nasza działalność oraz podejmowane decyzje biznesowe spotykają się z uznaniem inwestorów, bez których nie moglibyśmy wchodzić do nowych miast w Polsce czy pokazywać zagranicą, że polskie firmy bez kompleksów zdobywają kolejne rynki. – mówi Michał Sapota, prezes Murapolu. Obligacje serii W zostaną wprowadzone do Alternatywnego Systemu Obrotu na rynek Catalyst.

Obecnie Grupa działa w 12 miastach w Polsce, w trzech kolejnych spółka kupiła działki i przygotowuje realizacje projektów deweloperskich. Grupa wychodzi ze swoją ofertą także poza granice Polski, m. in. do Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. W 2016 roku Murapol podpisał 3042 umowy sprzedaży mieszkań, wobec 2400 zakontraktowanych rok wcześniej. Plan na 2017 rok zakłada sprzedaż minimum 4000 mieszkań.