Data dodania: 14/02/2020

Spółka joint venture utworzona przez fundusz zarządzany przez Real Estate Group Ares Management Corporation oraz Griffin Real Estate kupiła 98,04% akcji Murapolu.

Murapol w 2019 roku podpisał blisko 3,7 tys. umów sprzedaży mieszkań. Obecnie portfel projektów spółki, w różnych fazach realizacji, to około 17,700 lokali. – Cieszymy się, że wraz z Griffin Real Estate, który jest naszym partnerem w tej transakcji, możemy nabyć jednego z najbardziej rozpoznawalnych  deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Murapol może się pochwalić imponującymi osiągnięciami związanymi z dostarczaniem na rynek produktu dobrej jakości oraz dużą liczbą projektów w przygotowaniu, co  gwarantuje dalszy wzrost spółki – powiedział John Ruane, Partner i Prezes działu European Real Estate Equity w funduszu Ares.

– Murapol to spółka o ugruntowanej pozycji, z dobrymi perspektywami na dalszy wzrost na jednym z najbardziej aktywnych rynków mieszkaniowych w Europie – skomentował Piotr Fijołek, Senior Partner w Griffin Real Estate. – Ponadto, nabycie Murapolu oznacza dodanie do naszych platform kolejnego, ważnego partnera biznesowego.  

Zarejestruj się na bezpłatny, 14-dniowy okres testowy bazy projektów i firm budowlanych.

Portfel projektów w budowie GK Murapol wg stanu na koniec 2019 r. to ponad 6,85 tys. lokali o łącznym PUM przekraczającym 296,8 tys. mkw., powstających w 57 budynkach w ramach 21 inwestycji w całej Polsce. Wartość aktywnego banku ziemi spółki na koniec 2019 r. wynosi 589,5 mln zł i pozwoli wybudować blisko 17,7 tys. mieszkań. – Przez ostatnie dwa lata skupialiśmy się na naszej podstawowej działalności deweloperskiej i wierzymy, że nowe partnerstwo z Aresem i Griffinem pozwoli na jeszcze szybszy rozwój – powiedział Nikodem Iskra, prezes spółki Murapol.   

Ares Management Corporation jest globalnym menedżerem w obszarze inwestycji alternatywnych, prowadzącym trzy zintegrowane firmy specjalizujące się w kredytach, private equity i nieruchomościach. Na koniec września 2019 r. globalna platforma Ares Management zarządzała aktywami o wartości 144 miliardów dolarów. Griffin pozyskuje 
i zarządza inwestycjami private equity w spółki i aktywa z sektora nieruchomości. Wartość brutto zarządzanych przez Griffin aktywów, ulokowanych w ośmiu różnych platformach, to ponad 5 miliardów euro.