Data dodania: 12/04/2019

Grupa Murapol kupiła prawa użytkowania wieczystego nieruchomości o powierzchni 1,1 ha zlokalizowanej przy ul. Wagrowskiej w Poznaniu za kwotę 11,5 mln zł. W ramach projektu Murapol Nowe Miasto docelowo powstanie ponad 800 mieszkań. W pierwszym etapie inwestycji zaprojektowano 267 lokali.

Murapol Nowe Miasto w Poznaniu - osiedle, które będzie liczyło ponad 800 lokali.


Grupa Murapol podpisała umowę przyrzeczoną sprzedaży użytkowania wieczystego gruntu przy ul. Wagrowskiej w Poznaniu, będącego częścią nieruchomości zakontraktowanej w formie umowy przedwstępnej w marcu 2017 roku.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive, pracownia należąca do Grupy Murapol. W ramach pierwszego etapu osiedla Murapol Nowe Miasto do sprzedaży trafiło 267 lokali mieszkalnych, kawalerek oraz mieszkań 2-, 3- i 4-pokojowych o metrażach od 22 do blisko 56 mkw. zaprojektowanych w dwóch budynkach: 7- i 9-kondygnacyjnym. Przewidziano także 256 miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych i 145 na terenie osiedla. Lokale na parterze będą posiadały ogródki, a na piętrach balkony. Wszystkie kondygnacje nadziemne oraz garaż podziemny zostaną dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Teren wokół inwestycji zostanie zagospodarowany zielenią i elementami małej architektury. Osiedle docelowo będzie liczyło min. 833 lokale mieszkalne, a prawo użytkowania wieczystego gruntów pod dalsze jego etapy zostanie kupione w latach 2020-2021.

– Murapol Nowe Miasto to tylko w bieżącym roku nasz drugi projekt mieszkaniowy wprowadzony do sprzedaży w tym mieście. Z początkiem roku do dyspozycji klientów postawiliśmy 275 mieszkań w pierwszym etapie inwestycji Murapol Malta – podkreśla Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapolu.

Murapol Nowe Miasto to piąta inwestycja Grupy Murapol w Poznaniu. Dotychczas spółka zrealizowała w stolicy Wielkopolski dwa etapy osiedla Nowe Winogrady, w których zamieszkało ponad 1,4 tys. osób. Obecnie powstaje trzeci etap tej inwestycji, a także trzy kolejne projekty – Murapol Nowy Poznań, przy ul. Karpiej, Murapol Poznańskie Ogrody przy ul. Kajki oraz Murapol Malta przy ul. Dymka, na łącznie ponad 1 tys. lokali.