Data dodania: 17/10/2019

Pruszkowski Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej będzie zmodernizowany i rozbudowany o nowy pawilon. Wykonawcą inwestycji została firma Moris Polska.

Kontrakt związany z przebudową i modernizacją Szpitala Powiatowego w Pruszkowie będzie zrealizowany przez Moris Polska do 30 września 2021 roku. Umowa obejmie wybudowanie Pawilonu D, w którym znajdą się tzw. niski parter z barem; open space, gdzie docelowo planuje się oddział na 20 łóżek z zapleczem i infrastrukturą; blok operacyjny; blok porodowy z salą cięć cesarskich; pracownie badań endoskopowych; zakład diagnostyki obrazowej; centralna sterylizatornia. Oprócz tego Moris Polska wymieni węzeł cieplny i zbuduje nową studnię awaryjnego zabezpieczenia w wodę.

Nowy trzykondygnacyjny pawilon zaprojektowała pracownia WK Architekci.Jego powierzchnia zabudowy wyniesie 950 mkw., powierzchnia całkowita budynku osiągnie 2862 mkw. przy kubaturze brutto 10821 msześć. Budynek będzie miał konstrukcję żelbetową monolityczną szkieletową.

– Jeśli chodzi o architekturę, budynek otrzyma elewację, na którą złożą się panele ze stali kortenowskiej i z blachy tytanowo-cynkowej w matowej barwie szarej. Nowy pawilon przylegać będzie do istniejącego już budynku szpitala i będzie z nim połączony, będą zatem stanowiły integralną całość – mówi Waldemar Malesa, kierownik budowy Moris Polska.