Data dodania: 21/10/2021

Najnowszy projekt zagospodarowania przestrzeni wokół budynków kompleksu Palio Office Park został pozytywnie zaopiniowany przez konserwatora. Pierwsza gdańska inwestycja Cavatiny na postoczniowym terenie obejmie bogatą infrastrukturę usługową i rekreacyjną, w tym restauracje, bary i kawiarnie w kontenerowych lokalach. 




Palio Office Park to pierwsza inwestycja Cavatina Holding w Trójmieście. Na terenie Stoczni Gdańskiej powstanie aż 8 budynków, w których łącznie znajdzie się niemal 90 000 mkw. powierzchni biurowej i rekreacyjnej. Pierwszy etap – budynek A o powierzchni 16,6 tys. GLA uzyskał pozwolenie na użytkowanie w lutym br. W budowie jest kolejny biurowiec, który dostarczy 7,7 tys. mkw. GLA. 

Projekt Cavatina Holding wpisuje się w trend rewitalizacji poprzemysłowych dzielnic. – Tworząc Palio Office Park za priorytet stawiamy sobie przygotowanie nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie przestrzeni do pracy, ale też i chcemy przyczynić się do ewolucji Młodego Miasta i terenu Stoczni Gdańskiej. Z szacunkiem dla historii zaplanowaliśmy funkcjonalny, wypełniony życiem fragment miasta. Ten teren ma szanse idealnie wpisać się w ideę 15-minutowego miasta. Dom, praca, relaks, zakupy – wszystko powinno być zlokalizowane w odległości kwadransa spaceru czy jazdy rowerem. Nasz plan zagospodarowania terenów wokół inwestycji spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony konserwatora oraz nadzoru – mówi Tomasz Zydorek, Leasing Director z Cavatina Holding.



Koncepcja kompleksu to z jednej strony wpisanie się nowoczesnej architektury w zabytkową zabudowę, ale też wkomponowanie zieleni. Nowym dla tej lokalizacji elementem projektu jest spora dawka roślinności – trawy, krzewy i drzewa, a także zielone zagospodarowanie dachów, co pozwoli zwiększyć powierzchnie biologicznie czynne na do tej pory mocno zindustrializowanym terenie.



Palio Office Park to 8 budynków, łącznie ok. 90 000 mkw. powierzchni biurowej i rekreacyjnej.

– Przy projektowaniu Palio Office Park nasz zespół architektów wziął pod uwagę ścisłe wytyczne co do możliwości rewitalizacji tej dzielnicy. Chociaż wiele naszych inwestycji w innych miastach to zdecydowanie wyższa zabudowa, odnajdujemy się również w bardziej kameralnej, mamy na nią pomysł i działamy we współpracy z samorządem, aby wykreować Młode Miasto na nowo pamiętając o przeszłości. Do każdego projektu podchodzimy bardzo indywidualnie, w pełni respektując lokalne uwarunkowania i dbając o unikalny charakter architektury dobrze korespondującej z otoczeniem – mówi Tomasz Zydorek.

Oprócz powierzchni biurowych znajdą się tu między innymi gastronomia, sklepy oraz tereny rekreacyjne. Kompleks mieści się przy ul. Jana z Kolna – jednej z głównych arterii Gdańska. Ma bezpośredni dostęp do linii tramwajowej i SKM. W ramach projektu odtworzony zostanie niemal kilometrowy odcinek ul. Malarzy. To tu powstaną wydzielone strefy różnego rodzaju usług i aktywności otwartych dla mieszkańców.

Dzięki zastosowanym energooszczędnym i ekologicznym rozwiązaniom, dwa pierwsze budynki kompleksu spełniają wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Ponadto w obliczu pandemii, Cavatina postanowiła zapewnić najemcom i użytkownikom swoich obiektów poczucie pełnego bezpieczeństwa wdrażając w swoich projektach biurowych rozwiązania spełniające wymogi najnowszego standardu International Building Institute – WELL Health-Safety Rating.