Data dodania: 02/04/2021

Lokum Deweloper podpisał w I kwartale 2021 r. 139 umów deweloperskich i przedwstępnych, notując wzrost sprzedaży r/r. Od początku stycznia do końca marca podpisano także 148 umów rezerwacyjnych. Spółka ma w sprzedaży prawie 1000 lokali, w budowie - ponad 1500 jednostek.

Grupa Lokum Deweloper w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku podpisała 139 umów deweloperskich i przedwstępnych, z czego 71 we Wrocławiu i 68 w Krakowie. Wzrost odnotowano także w przypadku umów rezerwacyjnych. Zawarto ich 99 w Krakowie oraz 49 we Wrocławiu. W wyniku I kwartału 2021 roku rozpoznanych zostało 20 lokali z inwestycji ukończonych w ubiegłym roku. Do końca marca Grupa zrealizowała potencjał rozpoznań na 2021 rok w 56% (co oznacza 494 lokale, które zostały rozpoznane bądź są objęte umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi).

Grupa Lokum Deweloper w budowie ma aktualnie 1579 lokali.

– W I kwartale tego roku doświadczyliśmy wysokiego popytu na mieszkania, co wydaje się naturalne w czasach galopującej inflacji i szybko kurczących się zasobach gruntów w dobrych lokalizacjach. Miało to odzwierciedlenie w dużej liczbie zawartych umów rezerwacyjnych, które w kolejnych tygodniach zostaną przekształcone w umowy deweloperskie. W sytuacji panującej epidemii okres podpisywania umów deweloperskich wydłuża się ze względu na obawy klientów co do wizyt w urzędach, bankach czy kancelariach notarialnych. Biorąc pod uwagę ilość zawartych umów deweloperskich oraz różnicę stanu umów rezerwacyjnych względem końca 2020 widzimy, że I kw. przyniósł nam 250 nowych umów. Pierwszy kwartał br. nie dał dużej ilości rozpoznań, co wynikało z harmonogramu realizacji inwestycji. Rozpoznane lokale pochodziły z inwestycji ukończonych w 2020 roku  – mówi Bartosz Kuźniar, prezes Lokum Deweloper.

Pod koniec marca Lokum Deweloper poszerzył ofertę o kolejne etapy osiedli: Lokum Vista na Podgórzu Duchackim w Krakowie oraz Lokum Verde na Zakrzowie we Wrocławiu – w sumie o 260 lokali. Obecnie w sprzedaży znajduje się 959 lokali (wobec 700 lokali po I kw. 2020 r.) w 6 lokalizacjach we Wrocławiu oraz 3 w Krakowie.

– Widzimy spore zainteresowanie klientów, w szczególności naszymi krakowskimi osiedlami, które w tym momencie oczekują na pozwolenia na użytkowanie lub są na zaawansowanym etapie realizacji. Pozwala nam to pozytywnie oceniać potencjał sprzedaży w kolejnych miesiącach 2021 roku – mówi Bartosz Kuźniar.

Grupa Lokum Deweloper w budowie ma aktualnie 1579 lokali (wobec 1000 lokali po I kw. 2020 r.). Bank ziemi o łącznej powierzchni około 51 ha pozwala na realizację blisko 12 tys. lokali. W tym roku Lokum Deweloper planuje wprowadzić do sprzedaży kolejne etapy osiedli Lokum Siesta na Dębnikach, Lokum Vista na Podgórzu Duchackim i Lokum Salsa na Zabłociu w Krakowie, zaś we Wrocławiu kolejne etapy Lokum Porto na Starym Mieście, Lokum Verde na Zakrzowie, oraz nowy projekt Lokum la Vida na Sołtysowicach.