Data dodania: 22/06/2010

Firma dewelopersko-budowlana, notowana na NewConnect, otrzymała już pozytywną decyzję sądu rejestrowego w sprawie połączenia ze spółką Osiedle Poniatowskie. Połączenie nastąpiło poprzez przeniesienie całego majątku spółki na Lokaty Budowlane S.A. Jednocześnie Zarząd Spółki rozpoczął prace nad prospektem emisyjnym w związku z planowanym debiutem na GPW. 

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS, podjął decyzję dotyczącą połączenia Spółek – Lokaty Budowlane oraz Osiedle Poniatowskie. W wyniku decyzji Sądu Spółka Osiedle Poniatowskie została wykreślona z rejestru, zaś cały jej majątek został przeniesiony do Spółki notowanej na NewConnect – Lokaty Budowlane S.A. Spółka, która inkorporowała Osiedle Poniatowskie w zamian wyemituje akcje (36 388 400 walorów serii F). Po przeprowadzeniu przez Zarząd Spółki procedury wprowadzenia wszystkich akcji do obrotu giełdowego, na rynku będzie notowanych 39 829 753 akcji.

Prospekt emisyjny to priorytet 

Jednocześnie Zarząd Spółki zapowiedział rozpoczęcie prac nad prospektem emisyjnym, w związku z zapowiadanym debiutem na GPW. – Sporządzenie prospektu to w tej chwili dla nas priorytet, by jak najszybciej przygotować spółkę do debiutu na GPW – mówi Prezes Spółki, Marek Kwiatkowski. - Rozpoczęliśmy już prace nad prospektem, by jak najszybciej złożyć go do KNF i wszystko wskazuje na to, że nasz debiut na GPW będzie możliwy w pierwszej połowie 2011 roku – dodaje. Pierwszym etapem prac nad prospektem było ogłoszenie założeń do strategii spółki, co nastąpiło pod koniec maja br.

Lokaty Budowlane – nowatorski pomysł na pozyskiwanie kolejnych inwestycji

Spółka chce się rozwijać w oparciu o ideę lokat budowlanych i pozyskiwać kolejne projekty w zamian za część ukończonej inwestycji – na przykład w zamian za grunt kontrahent może otrzymać wybudowany na nim lokal mieszkalny lub użytkowy. Podobnie Lokaty Budowlane chcą również pozyskiwać część finansowania kolejnych inwestycji.
- Prowadzimy zaawansowane negocjacje i jest szansa, że uda nam się pozyskać kolejne inwestycje jeszcze przed debiutem na GPW – mówi Marek Kwiatkowski.

W świetle założeń do strategii spółka ma się koncentrować na działalności dewelopersko-budowlanej. Lokaty Budowlane będą również właścicielem części wybudowanych przez siebie nieruchomości. Przychody osiągane z wynajmu nieruchomości będą istotne, ale traktowane jednak jako uzupełnienie zysków ze sprzedaży nowo wybudowanych nieruchomości. Rokrocznie spółka chce oddawać minimum jedną inwestycję i ją komercjalizować. W ocenie emitenta pozwoli to na wykazanie pierwszych przychodów z tytułu działalności podstawowej już w 2011 roku, oraz zysku w 2012.

Inwestycje przebiegają bez zakłóceń

Lokaty Budowlane realizują obecnie dwie inwestycje. Pierwszą jest budowa centrum hotelowo-konferencyjnego w atrakcyjnej lokalizacji przy trasie Poznańskiej (droga krajowa E 30 Świecko – Poznań – Warszawa) w miejscowości Święcice, zaledwie 25 km od centrum Warszawy. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Drugą inwestycją jest budowa kameralnego apartamentowca w Warszawie. Spółka otrzymała już projekt dla budynku, który ma powstać w dzielnicy Włochy. Według wstępnych planów powinno powstać tam również studio SPA lub Fitness Club. Lokaty Budowlane spodziewają się, że z tego tytułu do spółki będą wpływały regularne przychody związane z wynajmem tych powierzchni.

Lokaty prowadzą też wstępne rozmowy dotyczące zakupu kolejnych atrakcyjnych nieruchomości. Firma zainteresowana jest zarówno nieruchomościami rezydencjalnymi, zlokalizowanymi w największych polskich kurortach, jak i inwestycjami mieszkalnymi, które rokują wysoki zwrot z inwestycji.

ŹRÓDŁO: Lokaty Budowlane S.A.

FOT.: Marek Kwiatkowski