Data dodania: 16/04/2009

Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel Sp. z o.o. z  Suchego Lasu k. Poznania, pokonało w przetargu 10 innych oferentów i rozpoczęło właśnie realizację największej inwestycji w powojennej historii podwrocławskiej Gminy Trzebnica,.

 

Spółka PTB Nickel realizuje największą powojenną inwestycję budowlaną w podwrocławskiej Trzebnicy. Firma pokonała 10 oferentów i wygrała ogłoszony w ubiegłym miesiącu przetarg na budowę nowoczesnego kompleksu basenowego Gminy Trzebnica. Obiekt ma powstać przy ul. Leśnej, w miejscu nieczynnej już pływalni miejskiej. Realizacja szacowanej na 28,5 mln zł inwestycji zaplanowana została w dwóch etapach: do 3 czerwca 2010 r. i do 30 kwietnia 2011 r.

Trzebnicki kompleks basenów będzie się składał z dwóch części: zadaszonej oraz otwartej. Jako pierwsza zbudowana zostanie pływalnia kryta. W trzykondygnacyjnym budynku zaplanowano basen sportowy o powierzchni 312,5 m2, basen rekreacyjny o powierzchni 204,6 m2 ze zjeżdżalnią oraz brodzik dla dzieci. W kompleksie nie zabraknie również pomieszczeń odnowy biologicznej: sauny, łaźni parowej, biczów wodnych i deszczowni, jak również trybun dla publiczności, punktów handlowych i małej gastronomii. W podziemiach kąpieliska będzie można urządzić klubo-kawiarnię, kręgielnię, siłownię czy salę fitness. W tym samym etapie przed budynkiem powstanie parking dla samochodów oraz autobusów. Rok później do użytku oddany zostanie basen zewnętrzny o powierzchni 703,2 m2 oraz brodzik dla dzieci z placem zabaw.

 

Spółka PTB Nickel działa na polskim rynku usług budowlanych od ponad 18 lat. W tym czasie jako generalny wykonawca zrealizowała prawie 100 inwestycji - obiektów przemysłowych, budynków mieszkalnych oraz obiektów użyteczności publicznej. Obiekt w Trzebnicy będzie kolejnym kompleksem basenowym wybudowanym przez firmę. W grudniu 2008 r. w podpoznańskim Suchym Lesie oddano do eksploatacji pływalnię OCTOPUS. Inwestycja, zrealizowana terminowo przez konsorcjum Bergier oraz PTB Nickel, kosztowała 24 mln zł.