Data dodania: 20/09/2022

Skanska zawiesiła wiechę na dachu budynku Hemma Orawska. Oznacza to, że zakończono prace konstrukcyjne 5-piętrowego apartamentowca, a Skanska przechodzi do kolejnej fazy realizacji krakowskiego projektu.

Skanska buduje w Krakowie apartamentowiec Hemma Orawska.

Hemma Orawska to inwestycja mieszkaniowa Skanska, zlokalizowana w krakowskim Podgórzu, przy ulicy Orawskiej. W ramach projektu deweloper odda do użytku 138 mieszkań o powierzchni od 29 do 107 mkw.
 
Właśnie zakończono ważny etap prac budowlanych, a na szczycie konstrukcji Skanska zawiesiła tradycyjną wiechę. Oznacza ona, że deweloper przystąpił do kolejnej fazy realizacji projektu. – Aktualnie wykonaliśmy stropodach żelbetowy, który kończy prace konstrukcyjne na obiekcie. Jednocześnie trwa murowanie ścian działowych i wygrodzeń międzylokalowych, wykonujemy też instalacje w mieszkaniach, garażu i pomieszczeniach wspólnych. Równolegle z robotami wewnętrznymi montujemy okna, a niedawno rozpoczęliśmy też prace elewacyjne. To oznacza, że wkrótce będziemy mogli zobaczyć już finalny wygląd poszczególnych ścian zewnętrznych budynku – mówi Michał Smogór, Menadżer Projektu Hemma Orawska w spółce mieszkaniowej Skanska.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>
 
Realizację inwestycji rozpoczęto w lipcu 2021 roku. Za projekt budynku odpowiada pracownia architektoniczna Grupa 3D. Założeniem projektantów było stworzenie nowoczesnego apartamentowca, inspirowanego zabytkowymi kamienicami przy ulicy Orawskiej. W projekcie uwzględniono garaż podziemny z rowerowniami i boksami lokatorskimi a także miejsca postojowe z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji prywatne ogródki, lobby oraz dwie w pełni wyposażone sale spotkań. Inwestycja zostanie oddana do użytku w 2023 roku, będzie ubiegać się o ekologiczny certyfikat BREEAM.
 
Inwestycja szwedzkiego dewelopera cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nabywców – z początkowej puli 138 mieszkań, dostępnych pozostało wyłącznie 40 lokali.