Data dodania: 27/04/2021

Rozpoczyna się budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers położonych 
w zachodnim centrum miasta, przy ulicy Prostej w Warszawie. Inwestycja Asbud Group w pobliżu Ronda Daszyńskiego obejmie docelowo ponad 900 lokali.

Startuje budowa Towarowa Towers w Warszawie.


Za projekt odpowiada warszawska pracownia FS&P Arcus, która zaprojektowała nowoczesną bryłę z aluminium i szkła. Cały kompleks, zaplanowany przez Asbud, będzie składał się z dwóch bliźniaczych 29-kondygnacyjnych wież oraz trzech niższych budynków apartamentowych, które powstaną w późniejszym etapie. Łącznie w całym kompleksie znajdzie się około 900 lokali. 

W dwóch wieżach zaplanowano prawie 600 apartamentów o zróżnicowanych metrażach w przedziale od 25 do 140 mkw. oraz czterokondygnacyjny garaż podziemny. Większość lokali będzie mieć balkon lub loggie, zaplanowano też m.in. wspólną przestrzeń z tarasami wraz ze strefą wypoczynku, klubem fitness oraz salą lounge. W niższych budynkach apartamentowych, które powstaną w kolejnym etapie, znajdzie się ponad 350 mieszkań.

Kompleks, który powstanie w pobliżu metra Rondo Daszyńskiego, będzie pełnił przede wszystkim funkcję mieszkaniową, ale na parterach umieszczone zostaną również lokale usługowe. Wieże zostaną zbudowane z wysokiej jakości materiałów – połączenia aluminium i szkła. Część elewacji oświetli iluminacja. Generalnym wykonawcą została firma Hochtief. Budowa wież jest planowana na ok. 37 miesięcy.