Data dodania: 14/01/2021

European Logistics Investment wybuduje centrum logistyczne o powierzchni 18 300 mkw. w Skawinie w powiecie krakowskim. Obiekt Kraków V będzie realizowany razem z partnerem – Panattoni. Blisko 20% powierzchni znalazło już najemcę.

Centrum logistyczne Kraków V to projekt European Logistics Investments oraz Panattoni.


European Logistics Investment kontynuuje rozwój swojego portfolio. Kraków V to najnowszy projekt w portfelu ELI i jednocześnie trzecia inwestycja spółki w Małopolsce. Przedmiotem inwestycji jest centrum logistyczne zlokalizowane w Skawinie w pobliżu obwodnicy Krakowa, które ELI będzie realizować razem ze swoim partnerem Panattoni – deweloperem obiektów logistycznych w Europie. Planowana data zakończenia projektu to II kwartał 2021 roku. Po ukończeniu Kraków V dostarczy łącznie 18 300 mkw. powierzchni najmu, w tym 16 600 mkw. powierzchni magazynowej i 1 700 mkw. biurowej. Obiekt będzie posiadał także 121 miejsc parkingowych dla samochodów, nowoczesny system zraszania ESFR, 24 ramp przeładunkowych oraz całodobową ochronę.

3 600 mkw. w nowym obiekcie, w tym 3 300 mkw. powierzchni magazynowej i 300 mkw. powierzchni biurowej, zostało już wynajęte przez firmę RTV Euro AGD. Pozostała powierzchnia jest planowana jako inwestycja typu SBU (small business units) z możliwością wykorzystania przez różne segmenty logistyki, m.in. tzw. last mile delivery, centra dystrybucji paczek, szybkie dostawy w 1h czy rozwiązania logistyczne dla sklepów z branży spożywczej.

Zlecenia budowlane w zasięgu ręki. Zarejestruj się na bezpłatny, 7-dniowy okres testowy bazy inwestycji i firm budowlanych.

– Najnowsza inwestycja w Skawinie pozwoli wzmocnić pozycję ELI na krakowskim rynku magazynowym. Widzimy tu duży potencjał dla nowoczesnej logistyki, szczególnie biorąc pod uwagę względnie niskie nasycenie tego regionu powierzchnią magazynową. Jest to już nasz trzeci projekt w regionie i z pewnością nie ostatni – mówi Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

W skład portfolio European Logistics Investment (ELI) wchodzi 19 parków logistycznych o łącznej powierzchni najmu ponad 600 000 mkw., które są zlokalizowane m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, a także na Górnym Śląsku. W najbliższych latach firma planuje dalszy rozwój portfolio. Strategicznym partnerem ELI jest Panattoni.