Data dodania: 10/01/2020

Panattoni kupił 14,4-hektarowy grunt pod budowę nowej inwestycji. Miejski park magazynowy powstanie w Katowicach, rozpoczęcie realizacji pierwszego etapu planowane jest w tym roku. Oczyszczenie poprzemysłowego terenu pochłonie ok. 1,4 mln zł.

City Logistics Katowice składać się będzie z 4 obiektów o łącznej powierzchni 70 000 mkw., z czego część biurowa wyniesie ok. 5 000 mkw. W pierwszej fazie zbudowane zostaną dwie hale o powierzchni odpowiednio 6 785 i 21 359 mkw.

– Parki miejskie są przede wszystkim odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów wymagających szybkiej realizacji zamówień internetowych w związku z rozwojem e-commerce. Wolnych terenów pod zabudowę magazynową w obrębie miast jest coraz mniej, stąd rosnącym zainteresowaniem cieszą się grunty wymagające rekultywacji i inwestycje typu brownfield. Dzięki nim zdegradowane tereny poprzemysłowe zostają przywrócone do stanu zdatnego dla kolejnych użytkowników do ponownego wykorzystania, tak jak w przypadku działki pod City Logistics Katowice – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Park powstanie na 14,4-hektarowej działce w północno-wschodniej części Katowic, przy ul. Miedzianej, na obszarze górniczym i hutniczym. Parcela będzie wymagała oczyszczenia z substancji ropopochodnych. Koszt remediacji ok. 2 000 m3 gleby wyniesie ok. 1,4 mln zł. Panattoni ma na swoim koncie kilka inwestycji typu brownfield. Dla koncernu Lear Corporation deweloper stworzył obiekt o powierzchni 30 492 mkw., który powstał w wyniku przebudowy istniejącego i niszczejącego budynku zlokalizowanego w Legnicy. Firma przebudowała też fabrykę dla firmy K-Flex Polska. Od 2016 roku w ramach Panattoni działa struktura przeznaczona do badań środowiskowych, odpowiedzialna za realizację strategii dewelopera rewitalizacji zanieczyszczonych terenów poprzemysłowych.