Data dodania: 12/02/2020

Panattoni zapowiada realizację kolejnego centrum dystrybucyjnego w regionie Warszawy. Dwuetapowa inwestycja Panattoni Park Konotopa III powstanie tuż przy samym węźle łączącym autostradę A2 z drogą ekspresową S8.

Jeszcze lutym br. wystartuje budowa Panattoni Park Konotopa III, nowoczesnego centrum dystrybucyjnego o planowanej powierzchni blisko 60 000 mkw. Inwestycja powstanie w ramach dwóch budynków – 20 575 mkw. i 37 558 mkw. Każdy z nich będzie dostosowany zarówno do logistyki, jak i lekkiej produkcji.

Panattoni Park Konotopa III, nowa inwestycja magazynowa

– Szczególnym atutem parku jest jego lokalizacja – przedmieścia Warszawy (zaledwie 13 km od centrum stolicy i 20 km od lotniska Chopina), a także bezpośrednie sąsiedztwo węzła Konotopa. To tu autostrada A2 przechodzi w ekspresową obwodnicę Warszawy – drogi S8 i S2. Dzięki temu najemcy parku będą mieli dostęp zarówno do Niemiec, jak i Finlandii oraz państw leżących wzdłuż Via Baltica – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe. – Idealne warunki lokalizacyjne docenił jeden z wiodących operatorów logistycznych w Polsce wynajmując 14 300 mkw.

W okolicach Warszawy Panattoni wybudował już ponad 1 mln mkw. Powierzchni magazynowej, z czego 160 000 mkw. powstało w obrębie samego miasta.