Data dodania: 13/09/2021

Nowo powstający budynek „E” da początek drugiemu kwartałowi osiedla Goplana  - obiekt pomieści 180 mieszkań. Przy ul. Św. Wawrzyńca w Poznaniu rozpoczęła się już budowa projektu, jej zakończenie planowane jest na koniec 2023 roku.

Osiedle Goplana w Poznaniu powiększy się o kolejny kwartał


Colian Developer buduje pierwszy budynek z drugiego etapu Osiedla Goplana w poznańskiej dzielnicy Jeżyce. W kolejnych latach powstanie autonomiczne urbanistycznie osiedle z własnymi placami, skwerami i przylegającym parkiem. Między budynkiem E a istniejącym XIX-wiecznym dawnym fabrycznym dworkiem, który po renowacji pomieści delikatesy czekoladowe, będzie przebiegał deptak prowadzący do centralnego punktu osiedla, czyli placu przy budynku dawnej Czekoladziarni.

Zgodnie z pierwotnym założeniem projektantów, architektura drugiego kwartału intencjonalnie różni się od pierwszych dwóch budynków, utrzymując jednak rozpoznawalną spójność. Znakiem rozpoznawczym i wspólnym motywem dla całego osiedla Goplana jest zastosowanie na elewacjach cegły. Ten materiał, poza swoim fabrycznym charakterem, przypomina kostki czekolady, nawiązując tym samym do historii lokalizacji. Powtarzające się detale architektoniczne, takie jak szklane tafle na loggiach, cegła w kontrastowych kolorach i stalowe gzymsy podtrzymują linię stylistyczną osiedla, inspirowaną industrialnym klimatem z przeszłości. Lekkości 8-piętrowej bryle dodają przeszklenia i rytmiczny układ loggii, które rozrzeźbiają elewacje grą światła i cienia. Wyrazistą artykulację wzmacniają ciemne kontrastowe gzymsy i podział bryły na 3 różne powierzchnie pod kątem faktury, materiału i kolorystyki.

Generalne wykonawstwo inwestycji zostanie powierzone firmie WPiP Mardom, która była także odpowiedzialna za budowę etapów A i B osiedla. Wraz z budynkiem E na rynek trafi 180 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i ergonomicznych układach, które zostały docenione przez dotychczasowych nabywców lokali w budynkach A i B. Górne piętra, na których zostaną zlokalizowane większe powierzchnie, będą wyróżnione okładziną o strukturze drewna. Uwzględniając charakter lokalizacji i preferencje klientów, w budynku E zaplanowano kolejne 4 rowerownie. Wygodna hala garażowa pomieści 182 samochody. Przed budynkiem, przy wewnętrznej drodze znajdą się stacje ładowania aut elektrycznych. Na parterze zostały też zaplanowane lokale handlowo/usługowe o zróżnicowanych metrażach.