Data dodania: 19/11/2019

Rozstrzygnięto przetarg na budowę stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku. Wartość inwestycji to 166 mln zł. Za najkorzystniejszą uznano ofertę spółki Mirbud.

Wykonawcą stadionu w Płocku została firma Mirbud.


Po rozstrzygnięciu przetargu kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy z wykonawcą i ustalenie harmonogramu robót. Od dnia zawarcia kontraktu Mirbud będzie miał 36 miesięcy na zaprojektowanie i zbudowanie nowego stadionu. Spółka uzyska pozwolenie na budowę oraz na użytkowanie obiektu.

Budowa obiektu pochłonie dokładnie 166,4 mln zł. Kwota zawiera koszty wykonania projektu - 8,1 mln zł. Stadion im. Kazimierza Górskiego przy Łukasiewicza 34 będzie mieć 15 tys. miejsc, wszystkie znajdą się pod zadaszeniem. Na terenie obiektu znajdą się szatnie - nie tylko dla głównej drużyny, ale także dla formacji młodzieżowych i seniorów, pomieszczenia administracji i techniczne - magazyny na sprzęt sportowy oraz materiały do utrzymania boiska.

Inwestycja ma być prowadzona w taki sposób, by nie przerywać ligowych rozgrywek, choć będą odbywać się z ograniczoną liczbą kibiców.