Data dodania: 24/10/2019

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy podpisał umowę na budowę pierwszego z planowanych siedmiu biurowców w nowej inwestycji Airport City Gdańsk. Wykonawcą został Hochtief Polska, który zbuduje obiekt Alpha za prawie 66 mln zł netto.

Alpha to pierwszy z biurowców w nowej inwestycji Airport City Gdańsk.

Biurowiec powstanie na terenie pomiędzy ulicą Słowackiego a wiaduktem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, naprzeciwko terminalu pasażerskiego T2. Umowę na realizację inwestycji podpisali: Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk oraz Tadeusz Blecha, członek Zarządu Hochtief Polska i Grzegorz Zaborowski, dyrektor Oddziału Hochtief Polska w Warszawie.

W ramach zlecenia Hochtief Polska zrealizuje przy ul. Słowackiego w Gdańsku budynek biurowy pod nazwą Alpha z lokalami usługowymi na parterze. Obiekt będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i ok. 16,6 tys. mkw. powierzchni całkowitej. W dwupoziomowym garażu podziemnym powstanie ponad 175 miejsc postojowych, a kolejne 22 – na parkingu naziemnym.

Zarejestruj się na bezpłatny, 14-dniowy okres testowy bazy projektów i firm budowlanych.

Elewacja obiektu wykonana będzie z okładziny aluminiowo-kompozytowej. Znajdą się na niej charakterystyczne elementy metalowe o kształcie inspirowanym lotkami skrzydeł samolotu. Oświetlenie fasady nawiązywać będzie do świateł pozycyjnych samolotu, a nazwa budynku „Alpha” do alfabetu fonetycznego NATO - ICAO, używanego do literowania w lotnictwie podczas prowadzenia komunikacji radiowej. Budynek powstanie zgodnie z wytycznymi certyfikacji LEED na poziomie „gold”. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku, a zakończą w połowie 2021 roku.