Data dodania: 19/05/2022

Ogród Dendrologiczny Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu będzie miał swoją siedzibę. Koncepcja Centrum Edukacyjno-Administracyjnego, które ma być gotowe w 2025 r., powstała na deskach biura projektów Obiekt.

Inwestycja Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.

Dzięki nowej inwestycji Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP w Ogrodzie Dendrologicznym powstanie Centrum Edukacyjno-Administracyjne mieszczące wielofunkcyjną salę edukacyjną, pomieszczenia biurowe i szatnie dla pracowników. Znajdzie się tam również miejsce na ekspozycję zbiorów Ogrodu. Nowy obiekt ma powstać w pobliżu parkingu, przy głównym wejściu do Ogrodu od ulicy Warmińskiej.


 
Gotowa jest już koncepcja budynku. Projekt wykonało dwóch architektów: Jan Szymankiewicz i Mateusz Wojcieszek z poznańskiego biura projektów Obiekt. Głównym założeniem było jak najlepsze wkomponowanie budynku w otoczenie. Lekka, drewniana, nowoczesna konstrukcja wtapia się w zieleń. Centrum powstanie ze środków własnych Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP. Dodatkowo wsparciem finansowym inwestycji jest projekt pt. „Dekarbonizacja procesów budowlanych - wprowadzenie materiałów naturalnych o zerowym śladzie węglowym, w tym drewna do gospodarki obiegu cyrkularnego w budownictwie”. Budynek ma promować rozwiązania ekologiczne w budownictwie i drewno jako surowiec odnawialny.Prace budowlane rozpoczną się prawdopodobnie wiosną 2023 r. Obiekt ma być gotowy dwa lata później. Według szacunków budowa Centrum Edukacyjno-Administracyjnego pochłonie co najmniej 1,5 mln zł, fundusze mają pochodzić ze środków własnych Wydziału Leśnego i Technologii Drewna. Dodatkowo wsparciem finansowym inwestycji jest projekt "Dekarbonizacja procesów budowlanych - wprowadzenie materiałów naturalnych o zerowym śladzie węglowym, w tym drewna do gospodarki obiegu cyrkularnego w budownictwie".