Data dodania: 17/11/2022

Firma Kalter wybuduje nowe osiedle Bouygues Immobilier Polska na warszawskim Bemowie. To kolejny wspólny projekt obu firm. Przy ul. Szeligowskiej zaplanowany trzy budynki, które pomieszczą 247 lokali.

Startuje budowa M Bemowo - nowego osiedla Bouygues Immobilier Polska w Warszawie.

Osiedle francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier Polska zlokalizowane zaledwie 200 metrów od planowanej stacji metra na Chrzanowie zrealizuje firma Kalter. Generalny wykonawca ma na swoim koncie ponad 135 zrealizowanych obiektów, przede wszystkim z zakresu budownictwa mieszkaniowego w stolicy. Firmy wcześniej współpracowały przy inwestycjach La Premiere, Union Apartamenty, Stalowa 39 i La Melodie oraz Enclave.  

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>


–  Przy wyborze generalnego wykonawcy liczy się dla nas całokształt działalności. Współpracujemy z firmami, które odpowiedzialnie podchodzą do kwestii równoważonego budownictwa, a zarazem mają bogate portfolio projektów. Takim właśnie wykonawcą jest Kalter, który zrealizuje nasze najnowsze osiedle na Bemowie – podkreśla Pierre-Vincet Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

M Bemowo zlokalizowane będzie przy ul. Szeligowskiej. W skład osiedla wejdzie zespół trzech budynków, w których znajdzie się 247 mieszkań o powierzchni od 35 do 77 mkw. i rozkładach 2-, 3- lub 4-pokojowych – z ogródkami, balkonami i loggiami. Bryła budynków będzie nawiązywać będzie do warszawskiej przedwojennej szkoły modernizmu. Na terenie przy budynkach zostanie zaaranżowana przestrzeń z nowymi nasadzeniami, ławeczkami, stojakami na rowery, placem zabaw, budkami dla ptaków i domkami dla owadów. Zieleń osiedlowa będzie nawadniana z systemu gromadzącego wodę deszczową. Ukończenie projektu na warszawskim Bemowie jest planowane na II kwartał 2025 roku.