Data dodania: 08/01/2020

W ostatnim etapie osiedla Mickiewicza spółka Skanska wprowadziła na rynek 132 mieszkania. Warszawska inwestycja powstaje na styku Żoliborza i Bielan, przy ul. Rudzkiej, i będzie certyfikowana w systemie BREEAM.

Skanska buduje ostatni etap Osiedle Mickiewicza w Warszawie.


W ramach 4. etapu Osiedla Mickiewicza spółka mieszkaniowa Skanska zrealizuje dwa sześciopiętrowe budynki z mieszkaniami o powierzchni od ok. 27 do ponad 100 mkw. Projekt powstał w pracowni HRA Architekci. W częściach wspólnych budynków dominować będą jasne drewno, biel i czerń. Mieszkania zaprojektowano dbając o maksymalny dostęp do światła dziennego, który zapewnią panoramiczne okna o wysokości ok. 2,4 metrów z nawiewnikami antysmogowymi. Każde mieszkanie ma balkon lub loggię.

– Na Żoliborzu i Bielanach dostrzegliśmy zapotrzebowanie klientów na nowoczesne apartamenty o podwyższonej klasie. Zaoferowaliśmy więc inwestycję o wysokim standardzie, wybudowaną z poszanowaniem przyrody. Aż 60 proc. obszaru osiedla stanowi powierzchnia biologicznie czynna. W przyszłym roku zrealizujemy też park o powierzchni 3,5 tys. mkw., który służyć będzie sąsiedzkiej rekreacji, przy okazji minimalizując natężenie dźwięków docierających z okolicy. Z odpowiednią starannością zaprojektowaliśmy także wewnętrzny ogród z blisko pięćdziesięcioma gatunkami roślin, charakterystycznymi dla tutejszego ekosystemu – mówi Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce mieszkaniowej Skanska.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych etapów i ten będzie certyfikowany w systemie środowiskowym BREEAM. Podczas budowy będą wykorzystane bezpieczne materiały wykończeniowe z niską emisją LZO (lotnych związków organicznych), w projekcie przewidziano zastosowanie rozwiązań energooszczędnych, takich jak oświetlenie LED w częściach wspólnych, aktywowane czujnikami ruchu. Budowa zakończy się w III kw. 2021 r.