Data dodania: 14/01/2021

Na początku ubiegłego roku niderlandzki Boels Rental przejął skandynawską firmę Cramo. Dzięki tej akwizycji Boels stał się jednym z największych w kraju graczy na rynku sprzętu na wynajem.

Trwają intensywne prace nad integracją obu spółek – pierwszym widocznym skutkiem będzie zmiana „barw klubowych” kolejnych oddziałów Cramo, która od stycznia 2021r. funkcjonuje na terenie Polski pod nazwą Boels.

Boels Rental przejął skandynawską firmę Cramo.

W Skandynawii i krajach bałtyckich Cramo zachowa dotychczasową nazwę, natomiast w Polsce, Niemczech, Austrii i Czechach firma będzie funkcjonować pod nazwą Boels. W Polsce działa obecnie 29 oddziałów Boels; są one ulokowane na terenie całego kraju, co pozwala na sprawne dotarcie do wszystkich klientów. Tym samym Boels stanie się największą na polskim rynku firmą oferującą sprzęt na wynajem.

W praktyce integracja oznacza, że w połączonej flocie znajdzie się 650 000 sztuk sprzętu na wynajem. Oferta firmy Cramo, obejmująca wynajem ciężkiego sprzętu, będzie idealnym uzupełnieniem szerokiego spektrum średnich i mniejszych maszyn oferowanych przez Boels.

– Zakup Cramo pozwala nam na jeszcze lepszą obsługę naszych klientów – powiedział Gregor Wowrzyk, dyrektor polskiego oddziału Boels Rental. – Będziemy mieli więcej sprzętu, więcej oddziałów, więcej pracowników. Szeroka gama oferowanych przez nas produktów oznacza, że nasi klienci dostaną więcej, szybciej i efektywniej; w dodatku w jednym miejscu. Wszystkie ich potrzeby zrealizuje jeden i ten sam dostawca.

Boels planuje kolejne inwestycje w maszyny i sprzęt. Firma szczyci się najnowocześniejszą ofertą w sektorze sprzętu na wynajem i zamierza utrzymać tę przewagę. Boels rozumie także znaczenie takich innowacji, tak digitalizacja i rozwój zielonych, wolnych od emisji rozwiązań. Wypożyczanie sprzętu, zamiast jego kupowania, to właśnie takie „zielone” rozwiązanie, które doskonale pasuje do dzisiejszej gospodarki opartej na współdzieleniu.