Data dodania: 07/02/2019

Ghelamco zaprezentował wizualizacje wnętrz budynku hotelowego, który powstanie w ramach kompleksu The Warsaw HUB. Pomieści on 430 pokoi i apartamentów dwóch sieci: Holiday Inn Express oraz Crowne Plaza. Wnętrza części hotelowej powstaną według projektu pracowni Tremend.

The Warsaw HUB powstaje przy rondzie Daszyńskiego na Woli w Warszawie. Kompleks obejmie trzy budynki: hotelowy i dwa biurowe, połączone wspólną, pięciokondygnacyjną podstawą, w której znajdą się powierzchnie handlowo-usługowe, konferencyjne i coworkingowe.

Wnętrze pokoju hotelowego Crown według koncepcji pracowni Tremend, wiz. Ghelamco

W budynku A znajdą się dwa hotele należące do największej sieci hotelarskiej na świecie – InterContinental Hotels Group: Holiday Inn Express oraz pierwszy w Polsce Crowne Plaza. Oba zajmą łącznie 21 tys. mkw., pomieszczą 430 pokoi i apartamentów. Crowne Plaza swoim gościom zaoferuje 212 pokoi i apartamentów, z kolei Holiday Inn Express będzie ich mieć 218. W listopadzie 2017 roku Ghelamco podpisało z IHG umowę na zarządzanie obiema markami tego operatora. Projekty wnętrz części hotelowej powstają w pracowni Tremend.

Restauracja w hotelu Crown

W hotelowej wieży, na przeszklonym parterze, obok holu recepcyjnego, znajdzie się kawiarnia ze strefą pracy i wypoczynku, a na 22. kondygnacji sky bar z tarasem. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną restauracje hotelowe ze stolikami na około 270 gości. W podium kompleksu, pomiędzy wieżą A i B, zlokalizowane zostanie przestronne, liczące 2 tys. mkw. powierzchni centrum konferencyjne Crowne Plaza z postindustrialnym wystrojem. W budynku znajdą się także bary oraz fitness club.

Foyer w części konferencyjnej hotelu Crown

Ghelamco Poland zakończył budowę żelbetowej konstrukcji budynku hotelowego. Aktualnie trwają ostatnie prace nad stalową konstrukcją na dachu, po wykonaniu której osiągnie on wysokość 86 m. Równocześnie montowane są panele elewacyjne i okna oraz realizowane prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Prace budowlane i wykończeniowe w wieży hotelowej potrwają do końca 2019 roku. Otwarcie obu hoteli planowane jest w pierwszym kwartale 2020 roku.