Data dodania: 18/03/2015

W dniu 17 marca Rada Nadzorcza Robyg zatwierdziła propozycję zarządu spółki dotyczącą rekomendowania Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę dywidendy z zysku za 2014 rok. Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,11 zł na akcję, co łącznie daje niemal 29 mln zł.

- Rok 2014 to dla Grupy Robyg kolejny rok z rzędu, w którym utrzymywana jest pozycja lidera wśród polskich deweloperów giełdowych, tym bardziej zasadne jest dzielenie się wypracowanymi zyskami z akcjonariuszami. Zadaniem Grupy Robyg jest nie tylko skuteczne działanie na rynku deweloperskim i dostarczanie klientom lokali w dogodnych lokalizacjach, które mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości, ale także budowanie wartości dla akcjonariuszy. Jestem przekonany, że wysoka dywidenda i kontynuowanie dotychczasowej strategii umożliwi Grupie Robyg realizacji tych celów także w nadchodzących latach – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg.

W 2014 roku Grupa Robyg zakontraktowała rekordową w historii spółki liczbę 2118 lokali netto w Warszawie i Gdańsku, co oznacza wzrost wobec 2013 roku o ponad 22 proc. Ponadto Grupa Robyg – wraz z jednostkami współkontrolowanymi – w 2014 roku planuje uznać w przychodach około 1673 lokale.