Data dodania: 28/07/2022

Grupa Antczak otrzymała pozwolenie na budowę warszawskiej inwestycji Grochowska 1, swojego pierwszego projektu w segmencie PRS. Jak deklaruje deweloper, kolejne planowane są także w Trójmieście.

Budynek PRS przy ul. Grochowskiej 1 będzie miał 30 metrów wysokości i pomieści 202 lokale.


W ramach inwestycji w dzielnicy Praga-Południe, w okolicy Trasy Siekierkowskiej i Trasy Łazienkowskiej, powstanie 10-kondygnacyjny budynek z 202 lokalami zamieszkania zbiorowego. – Wraz z inwestycją Grochowska 1 inicjujemy naszą obecność w dynamicznie rosnącym segmencie najmu instytucjonalnego. Tym samym PRS staje się czwartym filarem rozwoju naszej Grupy – obok sektora deweloperskiego, hotelowego i logistycznego. Jestem przekonany, że obserwowane przez nas wyzwania społeczno-ekonomiczne będą długofalowo premiować profesjonalny rynek najmu, dlatego naszym celem jest zdobycie na nim silnej pozycji. Grochowska 1 będzie forpocztą do naszych kolejnych inwestycji na tym rynku – w pierwszej kolejności w Warszawie i Trójmieście – podkreśla Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Planowany przy ul. Grochowskiej 1 budynek będzie miał 30 metrów wysokości. Jego mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z wygodnej przestrzeni coworkingowej, kawiarni oraz przestronnego tarasu na ostatnim piętrze. Projekt architektoniczny powstał w pracowni BBGK Architekci. Jego współautorem jest biuro architektoniczne SAAW.

Projekt architektoniczny to efekt współpracy pracowni BBGK Architekci i biura architektonicznego SAAW.

– Grochowska 1 to inwestycja od początku projektowana z myślą o komforcie użytkowników. Na jej potrzeby zaadoptowaliśmy najlepsze rozwiązania, które od wielu lat sprawdzają się w tego typu obiektach w Europie Zachodniej. To ważne, by na wczesnym etapie rozwoju polskiego rynku najmu instytucjonalnego tworzyć wysokie standardy i inicjować jakościowe projekty, także poza centralnymi lokalizacjami. Dlatego chcemy, by przy głównej ulicy prawobrzeżnej Warszawy powstał tętniący życiem obiekt, odpowiadający na stale zmieniające się potrzeby najemców i okolicznych mieszkańców – deklaruje Tomasz Andryszczyk, prezes realizującej inwestycję spółki Grochowska 1.

Grupa Antczak jako deweloper, generalny wykonawca i inwestor, jest obecna w całej Polsce, wzmacnia też pozycję na rynku niemieckim. W 2021 roku Grupa miała w budowie niemal 3 tys. mieszkań, domów i apartamentów wypoczynkowych, a w segmencie logistycznym przekazała ponad 240 tys. mkw. powierzchni magazynowo-przemysłowych. Grupa inwestuje też w obiekty hotelowe, w tym Hamtpon by Hilton w Kaliszu i Baltic Wave w Kołobrzegu, realizowany pod marką Crowne Plaza.