Data dodania: 21/05/2020

Firma YIT rozpoczyna realizację III etapu osiedla Aroma Park w Warszawie. Obok historycznej zabudowy gorzelni drożdżowej Henryka Bienenthala powstaną nowe budynki, w których zaprojektowano 90 mieszkań.

Docelowo na osiedlu Aroma Park w Warszawie przewidziano 400 mieszkań.


Do tej pory w ramach osiedla Aroma Park powstały już trzy nowe budynki, w których łącznie znalazło się 147 lokali. Wszystkie, które powstały w I i II etapie zostały już wyprzedane.

W III etapie inwestycji zaprojektowano 90 mieszkań. Generalnym wykonawcą tej fazy osiedla Aroma Park została firma Unibep. Docelowo w ramach inwestycji mieszkań będzie około 400, co oznacza, że po zakończeniu III etapu projekt przekroczy półmetek.

– Przy realizacji Aroma Park od samego początku przyświeca nam jeden podstawowy cel – chcemy stworzyć przestrzeń do życia, która w unikatowy sposób łączy wyjątkową historię, piękną architekturę oraz otoczenie natury. Dwa zakończone już etapy inwestycji są najlepszym dowodem na to, że jest to możliwe – mówi Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce.

Nowe budynki Aroma Park stanowią spójną kontynuację dotychczasowej zabudowy. Będą miały cztery kondygnacje naziemne oraz podziemny parking. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie 131 miejsc postojowych, z których część wyposażona będzie w instalacje do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2021 roku.