Data dodania: 12/06/2019

Gdańska spółka Euro Styl powiększyła bank ziemi, który obejmuje grunty pozwalające wybudować ponad 5 tys. lokali. W 2019 roku deweloper planuje sprzedaż na poziomie około 800 mieszkań.

Na koniec pierwszego kwartału br. Euro Styl, spółka z Grupy Dom Development, posiadał 995 lokali w budowie oraz 3 586 lokali w przygotowaniu. Według stanu na koniec marca br. deweloper jest właścicielem gruntów o potencjale zabudowy 5 246 lokali wobec 1 927 lokali rok wcześniej, co oznacza wzrost o 172% rok do roku.

- W najbliższych latach chcemy przyspieszyć rozwój i stopniowo zwiększać udziały rynkowe w Trójmieście. Rozbudowany w ostatnim roku bank ziemi pozwala nam na realizację ambitnych planów. Posiadane grunty zabezpieczają nasze potrzeby na około 4-5 lat. To działki w atrakcyjnych i dobrze skomunikowanych rejonach Trójmiasta oraz w Rumi – mówi Mikołaj Konopka, prezes spółki Euro Styl. W najbliższych latach deweloper będzie realizować m.in. inwestycję w historycznej części Gdańska – na terenie Młodego Miasta. Na działce o powierzchni niemal 7 ha, tuż przy Europejskim Centrum Solidarności, powstać ma ok. 1200 lokali.

W okresie 12 lat działalności Euro Styl sprzedał blisko 5600 lokali w blisko 160 budynkach. W ciągu dwóch ostatnich lat zwiększył sprzedaż netto lokali o blisko 14% (z 661 lokali w 2016 r. do 752 lokali w 2018 r.). W okresie styczeń-marzec 2019 r. deweloper odnotował 11-proc. wzrost sprzedaży.W 2018 roku trójmiejski rynek odpowiadał za 21% sprzedanych lokali Grupy Dom Development, będąc tym samym jej drugim największym, po Warszawie, rynkiem sprzedaży.

- Dwa lata działania w ramach jednej grupy pokazały wymierne korzyści z połączenia sił. Euro Styl jest mocnym lokalnym graczem, z potencjałem do rozszerzania działalności, który może w pełni wykorzystać dzięki Grupie Dom Development. Z kolei model działania Euro Stylu, oparty na własnym wykonawstwie, był dla Dom Development inspiracją dla powstawania ponad rok temu własnej spółki wykonawczej - Dom Construction - działającej na naszych dwóch pozostałych rynkach - w Warszawie i Wrocławiu – komentuje Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.