Data dodania: 20/05/2020

Francuski deweloper Bouygues Immobilier zbuduje na warszawskiej Białołęce osiedle Essentiel. W dwóch budynkach, utrzymanych w niskiej zabudowie, zaplanowano 167 lokali. Na ich dachach pojawią się panele słoneczne.

Bouygues Immobilier Polska wprowadza do sprzedaży drugą, na przestrzeni ostatnich tygodni, inwestycję mieszkaniową w Warszawie. Essentiel to z francuskiego esencja, istota rzeczy. Budowa inwestycji powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Osiedle Essentiel - nowa inwestycja Bouygues Immobilier w Warszawie.

Przy ulicy Talarowej powstaną dwa niewysokie budynki wielorodzinne z lokalami usługowymi i garażem podziemnym. Łącznie znajdzie się w nich 167 mieszkań: 155 w większym i 12 w mniejszym budynku. Najwięcej będzie 2- i 3-pokojowych kompaktowych mieszkań, ale znajdą się także mniejsze (1-pokojowe) i większe (4-pokojowe). Każde z nich zaprojektowano z balkonem, loggią lub ogródkiem. Zaprojektowano również dwupoziomowe mieszkania z antresolą z dostępem do tarasów znajdujących się na dachach.

Na dachach budynków pojawią się panele słoneczne, dzięki którym zmniejszą się koszty zużycia energii w częściach wspólnych. Bardzo przyjazne dla środowiska będzie także jasne pokrycie dachów – to sposób na mniejsze nagrzewanie się budynków. – Świadomie podchodzimy do kwestii zrównoważonego budownictwa i wynikających z niego korzyści dla mieszkańców – zapewnia Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Wśród ekologicznych rozwiązań jest również gromadzenie wody deszczowej do podlewania roślin, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz zadaszone stojaki na rowery. Dodatkowo wjazdy do garaży podziemnych będą porośnięte roślinnością. Kompleks został zatem przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a część miejsc parkingowych przeznaczona będzie właśnie dla nich.

Architekci przewidzieli formę budynków zapewniającą stworzenie kameralnych przestrzeni sąsiedzkich, wprowadzając uskoki w części elewacji oraz wysuwając niektóre mieszkania poza podstawowy obrys budynku. W projekcie znalazł się także zadaszony parking zewnętrzny z miejscami postojowymi, a także niewielki plac zabaw dla dzieci. Planowana data zakończenia budowy kompleksu Essentiel na Białołęce to druga połowa 2022 roku.