Data dodania: 02/06/2020

Firma deweloperska Eiffage Immobilier Polska poszukuje partnera do realizacji warszawskiego projektu obejmującego 453 mieszkań na instytucjonalny wynajem. W planach są kolejne inwestycje z tego sektora, w ramach których powstanie 2300 mieszkań w pięciu z największych miast w Polsce.Eiffage Immobilier Polska na działce przy ul. Postępu 5a na warszawskim Mokotowie zamierza zbudować osiedle PRogress Spot Warsaw (16 191 mkw. powierzchni użytkowej), którego ukończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2023 roku. Kolejne inwestycje, obejmujące łącznie 2300 mieszkań na instytucjonalny wynajem, oprócz Warszawy, planowane są również w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Eiffage Immobilier Polska nawiązał współpracę z firmą doradczą Savills, której zadaniem będzie znalezienie partnera inwestycyjnego.

– Liczba mieszkańców Warszawy stale rośnie i według prognoz do 2030 roku zwiększy się o 66 000 osób. Rosnące koszty zakupu nieruchomości oraz zmiany w podejściu do najmu mieszkań tworzą sprzyjające warunki do rozwoju sektora najmu instytucjonalnego. To znakomity moment, który inwestorzy mogą wykorzystać, by wejść na ten rynek lub by poszerzyć swój aktualny portfel nieruchomości z segmentu PRS” – powiedział Kamil Kowa, członek zarządu Savills w Polsce i dyrektor działu Corporate Finance & Valuation.

– Polska posiada jedną z największych w Europie luk podażowych na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Pandemia Covid-19 dodatkowo potwierdziła jego stabilność na tle pozostałych rynków nieruchomości. Ten projekt to szansa dla inwestorów, by współpracować z jedną z największych na świecie firm budowlanych – powiedział Aurelio Di Napoli, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego w segmencie nieruchomości operacyjnych w Savills.