Data dodania: 14/10/2020

Echo Investment wybuduje drugi etap osiedla Enter. Poznańska inwestycja będzie realizowana z wykorzystaniem nowoczesnych technologii systemowych. Dzięki prefabrykacji deweloper będzie mógł przekazać klientom klucze pod koniec 2021 roku.

Drugi etap osiedla Enter będzie oferował ponad 100 lokali. W strefie wspólnej do dyspozycji mieszkańców będą zielone przestrzenie do relaksu oraz rekreacji. Deweloper przewidział dostęp także do innych udogodnień, jak np. pojemne wózkarnie, kreatywny plac zabaw czy dostępne całą dobę skrzynki Pakomatic do odbioru przesyłek kurierskich czy pocztowych. Rowerzyści będą mogli korzystać z wieszaków i stojaków rowerowych, a zmotoryzowani lokatorzy z ładowarki do samochodów elektrycznych oraz hali garażowej.

W drugim etapie osiedla Enter w Poznaniu zaprojektowano 100 mieszkań.

– Czerpiąc z dwóch dekad doświadczenia w Poznaniu, wzmacniamy naszą obecność na Naramowicach i kontynuujemy tworzenie w tej dzielnicy kompleksów mieszkaniowych z pełną infrastrukturą miejską, zielenią oraz miejscami spotkań lokalnej społeczności. Drugi etap osiedla Enter powstanie z wykorzystaniem prefabrykacji – technologii korzystniejszej dla środowiska ze względu na zmniejszoną emisję CO² podczas produkcji oraz pozwalającej na szybszą realizację inwestycji – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Echo Investment.

Budynki drugiego etapu zostaną wybudowane z zastosowaniem gotowych elementów konstrukcyjnych, tzw. prefabrykatów, które powstają w warunkach kontrolowanych w fabryce, z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych, by spełniać  podwyższone wymagania w zakresie  warunków termicznych i izolacji akustycznej w mieszkaniach.  Takie elementy mogą być montowane na budowie w każdych warunkach, nawet zimą przy temperaturach poniżej zera, co jest gwarancją ciągłości realizacji prac. Dodatkowym atutem prefabrykacji jest możliwość zaprojektowania nowoczesnej aranżacji wnętrza mieszkania w klimacie loftowym poprzez wykorzystanie betonu.

– Atutem jest nowoczesność technologii, która skraca czas budowy dzięki zastosowaniu ścian warstwowych z gotową izolacją, elewacją i stolarką okienną, montowanych przez profesjonalne ekipy montażowe. Umożliwi to szybsze oddanie i wynajęcie lokalu, co doceniają klienci i inwestorzy – komentuje Marta Sattlberger, dyrektor pionu ds. realizacji firmy Pekabex, producenta wykonawcy obiektów z nowoczesnych elementów prefabrykowanych.

Do tej pory Echo Investment zrealizowało w Poznaniu siedem projektów mieszkaniowych, w tym m.in. osiedle Małe Naramowice Rynek i Pod Klonami, Kasztanowa Aleja, budynek apartamentowy Nad Wartą i Osiedle Perspektywa. W budowie znajdują się dwa projekty: apartamentowiec Esencja na Grabarach oraz kameralne osiedle Nasze Jeżyce.