Data dodania: 10/01/2019

Red Development odtwarza kamienicę z 1861 roku. W ramach rozbudowy Nowej Papierni na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu powstanie sześciokondygnacyjny budynek apartamentowy.

Przy ulicy Kościuszki we Wrocławiu trwa rekonstrukcja czynszowej kamienicy Pod Pelikanem. Obecnie realizowane są prace konstrukcyjne. Gotowy jest strop nad parterem i stawiane są ściany kolejnej kondygnacji. Po odbudowie kamienica stanie się częścią osiedla Nowa Papiernia.

Projekt kamienicy czynszowej Pod Pelikanem powstał w 1861 roku. W 1937 roku budynek wyremontowano i poważnie przekształcono, pozbawiając detalu architektonicznego i dekoracji. Z upływem lat zaczął popadać w ruinę. W 2012 roku budynek został rozebrany. Nowa kamienica będzie łączyć elementy neorenesansowe i neogotyckie i ma współgrać z wyglądem pozostałych budynków Nowej Papierni. Projekt obiektu powstał w pracowni AP Szczepaniak. Architekci zachowali oryginalny układ okien na poszczególnych kondygnacjach, odtworzyli gzymsy i opaski wokół okien. Od strony zielonego dziedzińca pojawią się balkony, a wokół wysokich okien przewidziano ceglaną okładzinę.

Współczesny budynek będzie pięciopiętrowy. Na parterze znajdą się 2 lokale usługowe, a na piętrach 15 apartamentów o powierzchni od 33 do 38 mkw. Będą to kameralne mieszkania jednopokojowe o wysokości do 2,7 m, z aneksem kuchennym, z możliwością wydzielenia drugiego pokoju.