Data dodania: 04/12/2018

Łódzki kompleks biurowy Brama Miasta, zaprojektowany przez Medusa Group, powiększy się o drugi budynek. Spółka biurowa Skanska rozpoczęła budowę biurowca, w którym przewidziano 13 600 mkw. powierzchni najmu.

Brama Miasta, łódzki projekt Skanska.


Brama Miasta w Nowym Centrum Łodzi to kompleks składający się z dwóch 15-piętrowych budynków, które wyrosną na ogólnodostępnym placu z małą architekturą. Budowa pierwszego z nich zakończy się w połowie 2019 roku, a drugiego w 2020 roku. Razem zapewnią ponad 41 400 mkw. GLA nowoczesnej przestrzeni biurowej. Pracownia Medusa Group zaprojektowała kortenowo-szklaną elewację oraz ceglane patio, które nawiążą estetyką do fabrycznych tradycji miasta. Pomiędzy budynkami Bramy Miasta powstanie otwarty dla wszystkich plac, umożliwiający organizację wydarzeń kulturalnych.

– Brama Miasta to już nasza trzecia inwestycja w Łodzi, a druga, która jest ważnym elementem stale rozwijającego się Nowego Centrum Łodzi. Istotnym atutem tej części miasta jest rozwinięta komunikacja publiczna, która umożliwia łatwy dojazd tramwajem, autobusem czy pociągiem, również spoza Łodzi. Dogodna lokalizacja oraz zastosowane w naszej inwestycji rozwiązania sprawiają, że do Bramy Miasta będzie też można wygodnie dojechać rowerem czy hulajnogą, samochodem elektrycznym, również w ramach carsharingu. Brama Miasta będzie na wyciągnięcie ręki dla każdego – mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska.

Brama Miasta będzie łączyć tętniącą życiem ulicą Piotrowską z NCŁ i dworcem Łódź Fabryczna. Inwestycja znajduje się także blisko Woonerfu Traugutta. Cały kompleks dostarczy 231 miejsc parkingowych, 205 miejsc dla rowerzystów oraz stacje ładowania aut elektrycznych. Inwestycja będzie certyfikowana w systemie LEED Gold oraz Obiekt bez Barier.