Data dodania: 10/06/2019

Jeszcze w tym roku Yareal planuje rozpoczęcie nowej warszawskiej inwestycji. W ramach projektu Dolina Mokotów przewidziano budowę trzech kameralnych apartamentowców. Docelowo znajdą się w nich 93 lokale o metrażach do 140 mkw.

Dolina Mokotów to nowa inwestycja Yareal w Warszawie


Nowa inwestycja Yareal powstanie na warszawskim Dolnym Mokotowie, w pobliżu skrzyżowania dwóch alei - Sikorskiego i Wilanowskiej. Deweloper rozpoczął przedsprzedaż pierwszych 27 apartamentów w zespole niskich, dwupiętrowych budynków. Finalnie cały projekt został zaprojektowany na 93 apartamenty. Inwestycja znajduje się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Dla całej zabudowy założono, że inwestycje mieszkaniowe będą razem tworzyć dzielnicę-ogród, a przynajmniej 60% terenów zajmie tzw. powierzchnia biologicznie czynna. Niskie apartamentowce budowane przez Yareal będą sąsiadowały od zachodu z dużym, ogólnodostępnym parkiem.

- Funkcjonalne, zaledwie dwupiętrowe apartamentowce w Dolinie Mokotów zostaną wyeksponowane na południową stronę, wprost na zielone dziedzińce, których przedłużeniem będzie duży skwer w sąsiedztwie parku. Większość apartamentów będą stanowiły duże lokale, z przeszkleniami większymi o 30% niż standardowe oraz dużymi balkonami i loggiami ciągnącymi się wokół budynków – wyjaśnia Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

W inwestycji Dolina Mokotów najwięcej powstanie apartamentów 4-pokojowych o powierzchni 90-117 mkw. Dostępne będą również mniejsze apartamenty 2- oraz 3-pokojowe (41-71 mkw.), pojedyncze kawalerki (ok. 32 mkw.) i apartamenty 5-pokojowe, z metrażem sięgającym 140 mkw. W garażu podziemnym powstanie w sumie 127 miejsc parkingowych. Inwestycja zostanie certyfikowana w systemie ekologicznego budownictwa BREEAM. Projekt zakłada osiągnięcie oceny na poziomie Very Good, czyli najwyższej, jaką otrzymywały dotychczas pojedyncze inwestycje mieszkaniowe w Polsce. Rozpoczęcie budowy Doliny Mokotów zaplanowano na jesień tego roku.