Data dodania: 16/07/2021

Develia wchodzi na rynek najmu instytucjonalnego – w najbliższych latach zamierza budować w tej formule co najmniej 300-400 mieszkań rocznie. Wspólnie z ThinkCo deweloperska spółka opracuje strategię i projekt nowych inwestycji.

– Za pierwszy cel stawiamy sobie realizację powtarzalnych projektów PRS w skali 300-400 mieszkań rocznie –  zapowiada Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develii.


Develia zamierza rozpocząć działalność w sektorze najmu instytucjonalnego. Wytypowane zostały już cztery inwestycje, w których mogą być oferowane mieszkania w formule najmu instytucjonalnego. – Młodsze pokolenia przykładają znacznie mniejszą wagę do posiadania mieszkania na własność niż ich rodzice. Wolą zachować mobilność, nie przywiązują się już tak mocno do pojedynczych lokalizacji, nie chcą się wiązać zaciąganiem wieloletnich kredytów hipotecznych. Szeroka grupa młodych profesjonalistów z dużych miast jest zainteresowana wynajmem nowoczesnych, dobrze wykończonych i umeblowanych lokali w atrakcyjnych lokalizacjach. Właśnie z myślą o nich chcemy wejść na rynek najmu instytucjonalnego oraz zaoferować atrakcyjny, odpowiadający ich preferencjom i wymogom produkt. Za pierwszy cel stawiamy sobie realizację powtarzalnych projektów PRS w skali 300-400 mieszkań rocznie –  zapowiada Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develii.

Spółka dołączyła do grona Fundacji Rynku Najmu. Korzystając z wiedzy i doświadczenia ThinkCo, Develia w najbliższych miesiącach opracuje strategię rozwoju firmy w segmencie PRS. Następnym krokiem będzie zaprojektowanie produktów odpowiadających na potrzeby poszczególnych grup docelowych i wyróżniających się pod względem projektu, lokalizacji, standardu, oferowanych usług dodatkowych oraz rozwiązań prawnych. Obecnie realizowane są szeroko zakrojone badania rynku, które dostarczą niezbędnych danych do prac planistycznych.

– Cieszymy się, że jako ThinkCo możemy wspierać zespół Develii przy tak kompleksowym procesie, jakim jest stworzenie nowego produktu PRS. Od kilku lat aktywnie uczestniczymy w powstawaniu tego sektora, a nasze raporty dostarczają wszystkim uczestnikom rynku rzetelnej wiedzy o budynkach na wynajem. Dzisiaj razem z Develią idziemy krok dalej i wspólnie tworzymy długofalową wizję funkcjonowania nowej marki – dodaje Tomasz Bojęć, partner w ThinkCo.

Firma nie wyklucza również współpracy z inwestorami zewnętrznymi, zainteresowanymi pakietowymi zakupami mieszkań lub transakcjami typu forward funding. Trwają już rozmowy z pierwszymi podmiotami. Dzięki bogatemu bankowi gruntów zlokalizowanemu w największych polskich miastach oraz wykwalifikowanej kadrze Develia jest w stanie realizować projekty mieszkaniowe dostosowane do wymogów i preferencji inwestorów. W rozmowach z funduszami i procedowaniu transakcji spółkę wspiera agencja doradcza CBRE.