Data dodania: 10/02/2020

Dekpol planuje w tym roku przekazać rekordową liczbę 650 gotowych lokali przy jednoczesnym wzroście marży brutto ze sprzedaży do poziomu powyżej 20%. Deweloper zakłada także zwiększenie sprzedaży apartamentów wypoczynkowych o podwyższonym standardzie. Planuje również pierwszą swoją inwestycję we Wrocławiu.

– Miniony rok oceniamy jako udany. Koniunktura na rynku pozostaje cały czas bardzo dobra. Zakładamy jednocześnie utrzymanie się silnego popytu również w kolejnych okresach. W 2019 r. osiągnęliśmy zadowalające wyniki  sprzedażowe, kontynuując rozwój działalności deweloperskiej. Mniejsza sprzedaż w porównaniu do poprzedniego roku wynikała z przesunięcia  terminu wprowadzenia do oferty części projektów. Nadrobimy to z nawiązką w najbliższych okresach. Nasza zdywersyfikowana oferta jest dobrze dopasowana do oczekiwań klientów. Realizowane projekty obejmują zarówno budowę osiedli mieszkaniowych, osiedli domów jednorodzinnych, luksusowych apartamentowców, jak również pokoi hotelowych – powiedział Sebastian Barandziak, prezes spółki Dekpol Deweloper.

W minionym roku Dekpol Deweloper sprzedał 382 mieszkania, zwiększając udział projektów o wyższym standardzie. Średnia wartość lokalu wzrosła w ujęciu r/r o ponad 20%. W wyniku finansowym za miniony rok Dekpol Deweloper rozpozna 490 lokali. – W bieżącym roku ukończymy znacznie większą liczbę projektów. Planujemy przekazać klientom klucze do około 650 gotowych lokali o wartości rzędu 320 mln zł, przy jednoczesnym wzroście marży brutto ze sprzedaży do poziomu powyżej 20% – dodał Sebastian Barandziak.

Zarejestruj się na bezpłatny, 14-dniowy okres testowy bazy projektów i firm budowlanych.

W tym roku planowana jest sprzedaż 400 nowych lokali. Zakładane jest również dalsze zwiększenie udziału apartamentów wypoczynkowych o podwyższonym standardzie z 14% do 31%. Zmniejszy się z kolei udział segmentu popularnego do 44%, który w 2019 roku stanowił 61% sprzedaży Grupy.

W ramach nowych projektów Dekpol Deweloper planuje wejście na rynek wrocławski. Przygotowywana jest tam pierwsza inwestycja, która dostarczy blisko 350 lokali. Rozpoczęcie budowy planowane jest w drugim kwartale br. Pozostałe przedsięwzięcia będą realizowane na terenie województwa pomorskiego. Na posiadanym banku ziemi spółka może wprowadzić do oferty ponad 5 tys. lokali liczących ponad 230 tys. mkw. PUM.